Dnes je 17.05.2022

Finančná správa odosiela milióny eur na preplatkoch

Finančná správa odoslala milióny eur na preplatkoch.

Finančná správa spracovala viac ako 406-tisíc žiadostí o vrátenie preplatkov na daniach a poukázanie daňového bonusu. Všetky žiadosti boli vybavené a finančné prostriedky v sume 312 694 997 eur boli daňovníkom poukázané v zákonnom stanovenej lehote do 10. mája tohto roka. Finančná správa v uplynulých týždňoch postupne spracovávala žiadosti o vrátenie preplatkov na daniach a daňový bonus. Vybavila viac ako 406- tisíc žiadostí a splnila tak zákonom stanovenú lehotu na vrátenie finančných prostriedkov v sume 312 694 997 eur do 10. mája 2022.

Daňové úrady v týchto dňoch spracovávajú na základe podaných daňových priznaní aj Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, ako aj podané samostatné dokumenty Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby a začali poukazovať financie prijímateľom. Daňový úrad ako správca dane je povinný previesť podiel zaplatenej dane na účet prijímateľa do 31. júla 2022.

Finančná správa poukazuje podiel zaplatenej dane oprávneným prijímateľom od roku 2002. Správcovia dane poukazujú podiel zaplatenej dane prijímateľom, ktorí sú pre príslušný rok uvedení v zozname prijímateľov.

Čítajte aj:

Slovenské verejné financie, situácia ich výrazne ovplyvnila

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
12. 05. 2022


comments powered by Disqus