Dnes je 26.05.2019

Finančná správa predlžuje svoje úradné hodiny

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Vzhľadom na to, že na konci marca sú už pravidelne veľmi vyťažené daňové úrady, finančná správa predĺži úradné hodiny.

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Vzhľadom na to, že na konci marca sú už pravidelne veľmi vyťažené daňové úrady, predĺži finančná správa úradné hodiny. Na podanie daňového priznania k dani z príjmov zostávajú už len približne dva týždne. Pozor si musia dať najmä fyzické osoby podnikatelia. Registráciu na elektronickú komunikáciu by už nemali odkladať.

Počas posledných marcových dní a prvého apríla posilní finančná správa úradné hodiny na daňových úradoch. Daňové úrady po celom Slovensku budú k dispozícii všetkým klientom počas predĺžených úradných hodín už od utorka 26.marca 2019, až do pondelka 1.apríla. Klientske zóny daňových úradov tak budú dostupné aj počas utorka a štvrtka, ktoré inak nie sú stránkovými dňami, ostatné dni budú úradné hodiny posilnené.

Finančná správa chce občanom zabezpečiť čo najviac priestoru pre splnenie si svojej povinnosti – podanie daňového priznania k dani z príjmu. Pre rozširovanie elektronickej komunikácie finančná správa neočakáva na daňových úradoch nápor pre papierové podávanie daňových priznaní k dani z príjmu. Úradné hodiny rozširuje najmä pre prípady autorizácie na účely elektronickej komunikácie.

Fyzické osoby - podnikatelia, ktoré sú povinné komunikovať s finančnou správou elektronicky, môžu totiž okrem občianskeho preukazu s čipom a kvalifikovaného elektronického podpisu využívať aj tzv. dohodu o elektronickom doručovaní. V prípade tejto formy komunikácie je však potrebné osobne navštíviť daňový úrad. Posilnením úradných hodín chce finančná správa vyjsť v ústrety najmä elektronicky komunikujúcim klientom.

Finančná správa však upozorňuje, že pred podpisom dohody o elektronickom doručovaní na daňovom úrade je potrebné sa najskôr zaregistrovať na portáli finančnej správy. Zároveň upozorňuje, že v prípade väčšieho počtu registrácií sa môže proces predĺžiť. Preto finančná správa odporúča zaregistrovať sa na elektronickú komunikáciu čo najskôr. Finančná správa sa aj tento rok snaží urobiť všetko preto, aby daňovníci mali pri plnení si svojich povinností voči finančnej správe čo najväčší komfort. Okrem rozšírenia úradných hodín na daňových úradoch bude posilňovať aj prevádzkovú dobu call centra, rozšírila tiež miesta pre preberanie daňových priznaní.

Čítajte aj:

O2 bude aktualizovať systémy, zákazníci budú mať obmedzenia

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

-news-
15. 03. 2019


comments powered by Disqus