Dnes je 17.10.2019

Finančná správa sa pochválila, efektivita kontrol sa zlepšila

Finančná správa tvrdí, že efektivita kontrol sa postupne zlepšuje.

Efektivita daňových kontrol finančnej správy sa každoročne zvyšuje. Aktuálne dosahuje 75%. Významným spôsobom klesá aj objem zadržiavaných nadmerných odpočtov a skracuje sa čas ich kontrol. Práca finančnej správy sa z roka na rok neustále viac zefektívňuje.

Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Takýto efektívny výber zabezpečuje finančná správa, okrem rôznych prijímaných opatrení v boji proti podvodom, aj efektívnymi daňovými kontrolami.

Finančná správa za prvých 5 mesiacov roka 2019 vykonala takmer 4 000 kontrol, 4 000 miestnych zisťovaní a takmer 12 000 ústnych pojednávaní. Výsledkom sú nálezy v objeme takmer 300 mil. eur. Zatiaľ najvyšší nález v tomto roku predstavuje sumu viac ako 40 mil. eur. Kontrolovaný daňový subjekt v zmysle zákona o dani z príjmov v tomto prípade nezahrnul do základu dane podiel na zisku komplementára, ktorý bol predmetom dane.

Ďalší významný nález bol vo výške takmer 9 mil. eur. Išlo o kontrolu u daňového subjektu, ktorý nepreukázal dodanie technologických zariadení na spracovanie mäsa pri obchodovaní v rámci podvodného karuselu. Kontrolóri finančnej správy majú rozpracovaných ďalších 6 367 kontrol.

Čítajte aj:

Finančná správa: Nechcete používať elektronickú pokladnicu? Existuje riešenie

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
12. 07. 2019


comments powered by Disqus