Dnes je 10.08.2022

Finančná správa upozorňuje na dôležitý termín, na čo netreba zabudnúť?

Finančná správa upozorňuje na dôležitý termín.

Finančná správa upozorňuje na dôležitý termín. Koniec júna je termínom na podanie daňového priznania. Túto povinnosť si bude musieť splniť 168 873 daňovníkov. Už 30. júna im totiž uplynie trojmesačný odklad na podanie daňového priznania a zaplatenie dane z príjmu.

Finančná správa prijala za zdaňovacie obdobie roku 2021 na dani z príjmov doteraz viac ako milión daňových priznaní. Ďalších 168 873 očakáva do konca júna tohto roka. Daňové priznanie je potrebné nielen podať, ale daň je nutné do konca júna aj zaplatiť. Daňovníci si musia splniť svoje povinnosti v zákonom stanovenom termíne, iná možnosť na predĺženie lehoty na podanie DP už nie je.

Ak daňovníkovi, ktorý si odložil podanie DP do 30. júna vznikne preplatok na dani, finančná správa mu ho vráti najneskôr do 9. augusta. Tí, ktorí si odložili podanie DP, môžu poukázať aj podiel zaplatenej dane v riadnom daňovom priznaní podanom v predĺženom termíne. Zároveň finančná správa upozorňuje na podvodné emaily. Takéto emaily finančná správa nerozposiela. Podvodníci to skúšajú rôzne, preto vždy je dôležité, aby ste v neznámych emailoch na nič neklikali a veľmi dôležitá je opatrnosť.

Čítajte aj:

Slovenské ceny potravín výrazne stúpajú

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
24. 06. 2022


comments powered by Disqus