Dnes je 30.06.2022

Finančná správa upozorňuje na podvodný email, nenechajte sa oklamať

Finančná správa upozorňuje na podvodný email.

Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov. Zasielajú im podvodný email, v ktorom ich informujú „o nedostatkoch v daňovom priznaní“. Finančná správa takéto emaily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje neznámym adresátom.

Finančná správa upozorňuje ľudí, aby sa nenechali nachytať. Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela daňovníkom email, v ktorom ich informuje, že v daňovom priznaní, ktoré za nich podal zamestnávateľ, sú nedostatky a nekorektné informácie. Zároveň ich vyzýva k otvoreniu prílohy, v ktorej sa majú nachádzať podrobnosti a návod ako postupovať ďalej. Pod emailom je podpísané „Oddelenie evidencie daní“ a odosielaný je z neznámej adresy noreply@fInancnasprava.sk, pričom nejde v žiadnom prípade o oficiálnu adresu finančnej správy.

Finančná správa chce informovať verejnosť o týchto podvodných praktikách, aby ľudia  zbytočne nenaleteli podvodníkom. Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali v žiadnom prípade na priložené linky ani neotvárali prílohy. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela. Podvodníci to skúšajú rôzne, preto vždy je dôležité, aby ste v neznámych emailoch na nič neklikali a veľmi dôležitá je opatrnosť.

Čítajte aj:

Slovenské ceny potravín výrazne stúpajú

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
22. 06. 2022


comments powered by Disqus