Dnes je 10.08.2022

Finančná správa, virtuálna registračná pokladnica bude dostupná o niečo skôr

Finančná správa poskytne možnosť vyskúšať virtuálnu registračnú pokladnicu.

Finančná správa poskytne možnosť vyskúšať virtuálnu registračnú pokladnicu, aplikácia VRP 2 na evidenciu tržieb bude podnikateľom k dispozícii v predstihu. Finančná správa ju v Google Play sprístupní už 29. júna, aby sa s ňou podnikatelia mohli oboznámiť a nemali obavy z neotestovania. Finančná správa chce pomôcť a okrem špecializovanej podstránky na stránkach finančnej správy zodpovie otázky klientom aj call centrum.

Finančná správa sprístupní svoju novú aplikáciu VRP 2 skôr. Aplikáciu pre operačné systémy Android 5 a vyššie si budú môcť klienti stiahnuť z Google Play už 29. júna tohto roka a bude dostupná aj cez webové rozhranie. Budú si tak môcť vyskúšať všetky funkcionality. Podnikateľov finančná správa upozorňuje, aby do 1. júla aplikáciu testovali. Finančná správa chce týmto krokom aj eliminovať obavy ohľadom funkcionalít a spôsobu prihlasovania do novej VRP 2, pretože sa pre nich nemení nič. Nová aplikácia má všetky funkcie ako predošlá aplikácia Pokladnica. Bude podporovať aj tlač na termotlačiarňach, skenovanie EAN kódov, prihlasovanie biometriou a bude obsahovať aj dlaždice najpoužívanejších tovarov a služieb. Prínosom je zapracovanie responzívneho dizajnu, ktorý robí použitie aplikácie komfortnejším napr. aj pri použití webového rozhrania na mobilnom telefóne.

Neplatí to iba v prípade straty alebo zabudnutia hesla, neexistuje možnosť obnovy. V takomto prípade bude musieť podnikateľ požiadať finančnú správu o pridelenie nového kódu pokladnice prostredníctvom formuláru „Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient“. Povinne elektronicky komunikujúce daňové subjekty podávajú žiadosť cez Portál finančnej správy (PFS). Návod na požiadanie je dostupný tiež na stránkach finančnej správy. Finančná správa chce takto pomôcť firmám na Slovensku.

Čítajte aj:

Slovenské ceny potravín výrazne stúpajú

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
26. 06. 2022


comments powered by Disqus