Dnes je 26.05.2019

Finančná správa zasiahla proti stovkám nelegálnych stránok

Za prevádzkovanie zakázaných ponúk hrozí pokuta až do 500 000 eur, zasiahli proti nelegálnym stránkam.

Finančná správa už zakročila voči 603 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Aktívne vyhľadáva webstránky s nelegálnymi hazardnými hrami a rieši takéto nezákonné konanie s prevádzkovateľmi. V zozname zakázaných webových sídiel je aktuálne zverejnených 168 webstránok.

Finančná správa už zakročila voči 603 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Subjekty, ktorým zaslala oficiálnu výzvu, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. V opačnom prípade budú zverejnené v zozname zakázaných ponúk. Celkovo už na základe výzvy finančnej správy ukončilo svoju činnosť 274 z nich. Ešte pred zaslaním výzvy tak urobilo 28 subjektov.

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 168 webstránok. Z dôvodu ukončenia zakázanej ponuky finančná správa mohla zo zoznamu vyradiť už 128 subjektov. Tie už nelegálny hazard neposkytujú. Finančná správa zároveň spolupracuje aj so súdmi, s cieľom zablokovať účet a zároveň aj samotnú webstránku.

Za prevádzkovanie zakázaných ponúk hrozí pokuta až do výšky 500 000 eur. Využívanie nelegálnych webových sídiel však môže spôsobiť problémy aj ich používateľom. Finančná správa preto upozorňuje občanov, že klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí.

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

-news-
08. 12. 2018


comments powered by Disqus