Dnes je 23.04.2019

Foto a video: Na Sliači sa zrútilo vojenské lietadlo, je príčinou porucha motora?

Na Sliači sa dnes zrútilo vojenské cvičné lietadlo L39, na mieste bol aj minister obrany Gajdoš, možná príčina môže byť podľa prvotných informácií zlyhanie motora, foto vo vnútri.

Cvičné vojenské lietadlo L39  sa počas cvičného letu zrútilo na Sliači, neďaleko obývanej oblasti. Piloti sa pred pádom katapultovali a obišli len s ľahšími zraneniami. V týchto momentoch by už mali byť prepustení z nemocnice. Na miesto nehody prišiel aj minister obrany Gajdoš a prvotné informácie hovoria o zlyhaní motora stroja ktorý by mal zažívať už svoj letecký dôchodok.

 

Na miesto nehody prišiel aj minister obrany Peter Gajdoš, ktorý sa o nehode dozvedel počas rokovania vlády.

 

Veliteľ vzdušných síl Ľubomír Svoboda detailnejšie opísal priebeh nehody:

Je obrovským šťastím, že k údajnému výpadku motora nedošlo priamo nad zastaveným územím tesne pred dokončovaním pristávacieho manévru, pretože by v tom prípade toto lietadlo spadlo medzí rodinné domy. Napriek tomu, že aj teraz podľa slov veliteľa Svobodu piloti odklonili stroj, rodinné domy sú vzdušnou čiarou mimoriadne blízko. Ďalším šťastím je, že lietadlo sa vyhlo aj vedeniu vysokého napätia.

Podľa svedkov krúžili vo vzduchu dve lietadlá L39. Odrazu bolo vidieť dvoch katapultovaných pilotov a následne bolo počuť silný náraz. Celá lokalita pádu je uzatvorená a prebieha vyšetrovanie, trosky lietadla budú postupne odvážať. Na mieste sa okrem ministra obrany Gajdoša a veliteľa vzdušných síl Svobodu objavili vysokí policajní, či vojenskí funkcionári. Tejto téme sa budeme podrobne venovať v ďalších článkoch.

 

 

foto/video tasr, aktuality.sk, napisali.sk

-Napísali.sk-
10. 10. 2018


comments powered by Disqus