Hokejová Extraliga- Banská Bystrica prehrala s Trenčínom

36. kolo slovenskej hokejovej Extraligy prinieslo množstvo trestných minút.

V skratke

Dukla Trenčín     2:1     HC 05 Banská Bystrica

Prvá tretina zápasu medzi Trenčínom a Banskou Bystricou ukázala pomerne rušnú hru na oboch stranách, ale bezzubosť v koncovke nevedel ani jeden z týmov prekonať. Streliť gól v prvej tretine bolo mimoriadne ťažké, aj vďaka brankárom a tak sa diváci v Trenčíne nedočkali počas úvodného dejstva zápasu žiadneho gólu.

Po 8 minútach druhej tretiny sa domáci Trenčania ujali vedenia. Hostia z Banskej Bystrice boli po mimoriadne aktívnej hre domácich zatlačení do kúta, z čoho vyťažil prvý bod presnej strele k žrdke T. Klíma. Bystričania sa naďalej trápili, až 4 minúty pred koncom druhej tretiny sa im podarilo dostať sa zo zovretia domácich a Bendík prekonával Lašáka. Bolo vyrovnané a začínalo sa odznova.

Z poslednej časti zápasu ubehlo len 38 sekúnd a Trenčín opäť vyhrával. Bucova strela spomedzi kruhov prekonala Kalembu. Trenčín od tejto chvíle začal krvopotne brániť jednogólové víťazstvo a Banskobystričanov nepúšťali do veľkých príležitostí. Postupne s ubiehajúcim časom pribúdala na ľade nervozita, no hostia z Banskej Bystrice sa neustále pokúšali o zvrat. Hostia odvolali brankára a vystupňovali tlak. Počas obliehania trenčianskej bránky sa Lašáka podarilo prekonať. Rozhdoca napokon gól neuznal, čo spôsobilo šarvátku, po ktorej sa z ľadu porúčal aj samotný brankár Trenčína Lašák. Stav sa už nezmenil a Trenčín si vydrel jednogólové víťazstvo.

Góly: 28. T. Klíma (F. Nemček, Čerešňák), 41. D. Buc - 36. Bendík (M. Hudec)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: M. Nemčík 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc, Lašák a Pozník 5+DKZ za hrubosť - Wilson 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc, M. Hudec a Saracino 5+DKZ za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín - Gavalier, Tvrdoň, 1452 divákov
Zostavy:
Trenčín:
Lašák (60. A. Nagy) - Pozník, E. Bednár, Čerešňák, Novajovský, M. Nemčík, M. Habšuda, Ryzák - Šišovský, Róbert Petrovický, Komínek - O. Mikula, Troliga, D. Buc - D. Hudec, T. Klíma, F. Nemček - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták
Banská Bystrica: Kalemba - Rosandič, Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Predajniansky, Gachulinec, Šilovič - R. Konečný, Heizer, Lamper - Kadura, White, Handlovský - R. Macík, M. Hudec, Lunter - Bendík, Zigo, Wilson

MsHK DOXXbet Žilina     4:1     HK Poprad

Góly: 10. E. Bagin (Valášek), 28. Marek Slovák (Kalla, Valášek), 31. R. Tomas (Bene), 38. Valášek (Marek Slovák, Kalla) - 57. Štals (A. Lapšanský, R. Suchý)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bogdaň, Smerek, 1112 divákov
Zostavy:
Žilina:
Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, od 21. min Bajaník - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Drevenák, Rehák, Linet - Čavrk, Bene, Horanský
Poprad: Sidor - R. Suchý, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Gáborčík, Makovský, Jáchym - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko - M. Nagy, Mlynarovič, Drábek - Belluš, L. Paukovček, Štrauch

HKM Zvolen     1:3     HC Košice

Góly: 7. Michal Chovan (Brabenec, P. Zuzin) - 23. Hrnka (Gmitter, Šeda), 25. Hrnka (Cebák, Gmitter), 26. Boltun (Štrbák, Jokeľ)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Holienka, Valach, 2450 divákov
Zostavy:
Zvolen:
M. Šimko - Obšut, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, A. Podkonický, Škvaridlo - Mančák, Bortňák, Síkela - Štumpf (30. Puliš), M. Jurík, Čanky
Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba - Sojčík, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Gmitter, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Jokeľ

HK 36 Skalica     0:7     HK Nitra

Góly: 20. L. Novák (R. Tománek, F. Kuzma), 27. R. Tománek (Nádašdi, Stümpel), 36. Nádašdi (L. Novák, D. Milo), 37. Pupák (F. Kuzma, Kmeč), 44. Nádašdi (R. Tománek, D. Milo), 60. Ordzovenský (Rzavský), 60. M. Segľa (Bajtek)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bundil, Jonák - Brath, Výleta, 1393 divákov
Zostavy:
Skalica:
M. Lipovský - L. Kozák, Vyrůbalík, Barák, Gründling, Srnec, Staňo, Krejčiřík, Mikéska - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, R. Kropáč - Šátek, F. Novák, Kutálek - M. Preisinger, M. Sloboda, Jankovič
Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, Ďurkech, F. Kuzma, M. Pavlíček - Miroslav Kováčik, Lelkeš, R. Tománek - H. Ručkay, Stümpel, L. Novák - Pupák, Kmeč, Piačka - M. Segľa, Bajtek, Rzavský

ŠHK 37 Piešťany     3:1     MHC Mountfield Martin

Góly: 7. Lušňák (Holovič), 24. Stupka, 26. Hamrák (Bučka) - 57. Matejka (Kolena, Markovič)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: J. Cíger (Martin) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Korba, Smrek, 1590 divákov
Zostavy:
Piešťany:
Šúrek - Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, Bučka, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek
Martin: J. Čech - Matejka, Brcko, I. Ďatelinka, A. Novotný, Tupý, Rusina - Markovič, Kolena, Važan - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Šugár, Pokrivčák, Perniš

37. kolo slovenskej hokejovej Tipsport Extraligy sa odohrá v utorok 7.1. 2013.