Hokejová Extraliga má za sebou posledné zápasy roka

34. kolo slovenskej hokejovej Extraligy.

Zápas kola

MsHK DOXXbet Žilina     3:4     HKM Zvolen     po predĺžení

Už v piatej minúte prvej tretiny zápasu hostia zo Zvolena vyskúšali pozornosť domáceho brankára razantnou strelou. Brankár Laco kapituloval ihneď  po ďalšom vhadzovaní keď obranca Zvolena Hraško poslal na bránku tvrdú strelu. Zvolen sa ujal vedenia. Žilinčania pri vlastnom oslabení dokázali vyrovnať stav zápasu. Na trestnej lavici sedel žilinský kapitán. Žilinský hokejista Slovák sa dostal do úniku a prekonal brankára Zvolena. Bolo vyrovnané. Druhých 10 minút zápasu bolo viac o trestoch. V 15. minúte hostia zo Zvolena strelili gól, ktorý ich opäť dostával do vedenia, no rozhodca ho neuznal kvôli postaveniu hráča v bránkovisku.

Druhá tretina začínala akciou hostí, no brankár Laco sa nedal prekonať. V 5. minúte druhej tretiny pohrozili domáci, no strela sa len odrazila od tyčky Šimkovej bránky. Obidve mužstvá si vypracovávali sľubné šance, no chýbala koncovka. Druhá tretina teda skončila bez presných zásahov na obidvoch stranách.

Len 3 minúty po začiatku poslednej časti zápasu sa domácim podarilo ujať vedenia. Vylúčenie Sikelu trestal gólom Slovák. Vedenie Žiliny o minútu na to zmazal gólom za chrbát Laca hosťujúci Obšut. V polovici tretej tretiny posielal Zvolenčanov do vedenia Brabenec, no jeho gól musel uznať až videorozhodca. V závere zápasu domáci odvolali brankára Laca a sedem sekúnd pred koncom domáci hráč Tomas vyrovnával  stav zápasu a rozhodol tak o predĺžení.

V predĺžení domáci doplatili na vylúčenie Leška, ktoré využil Brabenec a zabezpečil tak výhru Zvolena na ľade Žiliny po predĺžení.

Góly: 9. Marek Slovák (Valášek, Marcel Šterbák), 43. Marek Slovák (Ostrčil, Kalla), 60. R. Tomas (Drvenák, Marcel Šterbák) - 5. Hraško (Škvaridlo, M. Jurík), 44. Obšut (Michal Chovan, Brabenec), 51. Brabenec (Pichnarčík), 64. Brabenec (Michal Chovan, Obšut)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: L. Pokovič (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner - Bednár, Snášel, 1372 divákov
Zostavy:
Žilina:
M. Laco - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal - T. Varga, Rehák, Kalla - Valášek, Klouda, R. Tomas - Drevenák, Marek Slovák, Bene - Čavrk, Vaculín, Piják - Linet
Zvolen: M. Šimko - Juraško, Obšut, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, J. Mucha - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Mančák, Bortňák, Síkela - Fekiač

HK 36 Skalica     2:4     HK Poprad

Góly: 23. Kutálek (Lažo, Trška), 58. Obdržálek (Lažo, Trška) - 7. Mlynarovič (D. Brejčák, R. Suchý), 28. A. Lapšanský (Štals, T. Sýkora), 36. L. Paukovček (Gápa, Gáborčík), 59. Štals
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Junek, Sčensný, 1529 divákov
Zostavy:
Skalica:
Lipovský - L. Kozák, Vyrůbalík, M. Sloboda, Trška, Barák, Srnec, Staňo, Mikéska - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, T, Mikúš, Kudrna - Šátek, F. Novák, Kutálek - M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč
Poprad: Sidor - R. Suchý, Gaborčík, Kurali, Fabian, Makovský, D. Brejčák, Jáchym - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - M. Nagy, S. Takáč, Matúš Paločko - Štrauch, Mlynarovič, Drábek - Belluš, L. Paukovček, Gápa

ŠHK 37 Piešťany     1:5     HC Košice

Góly: 3. Biro (Haring, Peško) - 20. T. Marcinko (Sojčík), 23. Hrnka (Cebák, Svatoš), 24. T. Marcinko (Sojčík, Bicek), 52. R. Jenčík (Spilar, P. Bartoš), 60. Spilar (Cebák)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Lušňák (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, Jonák - Holienka, Valach, 2144 divákov
Zostavy:
Piešťany: Tomek - Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, R. Filip, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - Bučka, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek
Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba, M. Takáč - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Svatoš, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Jokeľ

Dukla Trenčín     2:5     HK Nitra

Góly: 2. Šišovský (Komínek), 38. D. Hudec (M. Habšuda) - 21. R. Tománek (Ordzovenský), 24. P. König (Stümpel), 26. M. Segľa, 26. Mir. Kováčik (Lelkeš, D. Milo), 36. Stümpel (P. König)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Bobček 10 min za nešportové správanie - M. Novák 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - J. Tvrdoň, Výleta, 1511 divákov
Zostavy:
Trenčín:
Lašák (26. A. Nagy) - E. Bednár, Čerešňák, M. Nemčík, Pozník, Bobček, M. Habšuda - 24. Ryzák - O. Mikula, Troliga, D. Buc - Šišovský, O. Rusnák, Komínek - D. Hudec, T. Klíma, F. Nemček - Šimíček, Hegyi, T. Lipták - 41. M. Hlinka
Nitra: Kristan - P. König, Ordzovenský, Nádašdi, D. Milo, M. Novák, Ďurkech - H. Ručkay, Stümpel, L. Novák - Mir. Kováčik, Lelkeš, R. Tománek - Pupák, Kmeč, Piačka - M. Segľa, Bajtek, Rzavský

HC 05 Banská Bystrica     4:3     MHC Mountfield Martin

Góly: 15. R. Konečný (Lamper, Heizer), 25. R. Macík (Heizer, James Martin), 35. White, 38. Heizer (Bambúch) - 45. Markovič, 50. I. Ďatelinka (Važan, Markovič), 58. Galamboš (Markovič, Važan)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Wilson 10 min za nešportové správanie - A. Novotný 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - M. Korba, Rovenský, 1698 divákov