Dnes je 18.09.2019

Horúčavy ukončia silné búrky na konci týždňa

Naše územie zažíva mimoriadne horúce počasie, ktoré prináša teploty až nad hranicou +30 °C. V nasledujúcich dňoch bude ešte teplejšie a teploty sa dostanú až k +37 °C. Na konci týždňa vlnu horúčav ukončia intenzívne búrky.

Stredná Európa zažíva najteplejšie obdobie tohto roka a podľa predpovedí by v nasledujúcich dňoch malo byť ešte teplejšie. V priebehu tohto týždňa totiž budú teploty stúpať až nad hranicu +35 °C. Najteplejšími dňami by mali byť piatok a sobota, na juhovýchode ešte aj nedeľa kedy teploty na našom území prekročia hranicu +35 °C a zastavia sa až na +37 °C.

Od štvrtka bude na našom území oveľa teplejšie. Môže za to tlaková výš, ktorá sa zajtra presunie cez naše územie smerom na východ. Táto tlaková výš sa postupne rozšíri z východnej Európy cez Stredomorie až nad Afriku, odkiaľ bude do našej oblasti pumpovať mimoriadne teplý vzduch, ktorý prinesie vlnu horúčav. Ochladenie v priebehu tohto týždňa bude len chvíľkové. Búrky sa na našom území môžu vyskytnúť, ale budú len veľmi výnimočné. Všetko sa to zmení až v samotnom závere týždňa.

Prvý víkendový deň a teda sobota sa bude ešte niesť v znamení slnečného počasia s teplotami do +37 °C, ale druhý víkendový deň už bude úplne odlišný. Na juhovýchode síce ešte bude panovať veľmi teplé počasie, ale od severozápadu príde zmena. Nad naše územie začne postupovať studený front a ten ukončí vlnu tropických horúčav pomerne intenzívnymi búrkami. Búrky sa budú v nedeľu vyskytovať na mnohých miestach a sprevádzané by mali byť aj intenzívnymi sprievodnými javmi ako prívalový dážď, krúpy, či silnejšími nárazmi vetra. Prvé búrky by sa nad naše územie mali nasunúť už v noci zo soboty na nedeľu. 

Čítajte aj:

Stopli ťažbu dreva v Národnom parku Veľká Fatra

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
12. 06. 2019


comments powered by Disqus