Dnes je 27.03.2019

Jasličkový zákon priniesol väčší dopyt po opatrovateľkách

Jasličkový zákon sprísňuje detským jasliam na Slovensku pravidlá. Aktuálna situácia môže spôsobovať problémy mnohým rodinám.

Jasličkový zákon sprísňuje detským jasliam na Slovensku pravidlá. Aktuálna situácia môže spôsobovať problémy mnohým rodinám. Nové normy totiž redukujú počet miest v týchto inštitúciach. Aj to je jeden z možných dôvodov, prečo portál Domelia.sk eviduje rekordné čísla. Obavy pred zavedením jasličkového  zákona sa vo veľa prípadoch naplnili. Jasle často obmedzili, či úplne zrušili svoju činnosť. Táto skutočnosť môže byť dôvodom výrazného medziročného rastu v ponuke a dopyte po opatrovaní detí na Domelia.sk.

Portál, ktorý je miestom pre hľadanie opatrovania, či pomoci pri prácach v domácnosti, zaznamenal zvýšený počet profilov opatrovateliek detí.  Za 1. štvrťrok 2018 sa na Domelia.sk zaregistrovalo 1191 nových opatrovateliek.  Tie ponúkajú starostlivosť o deti priamo vo svojom bydlisku, prípadne v domácnostiach rodín. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast o 69 percent. Zaujímavosťou je, že počet nových opatrovateliek stúpol výrazne aj napriek nízkej miere nezamestnanosti.

Portál Domelia.sk evidoval k 9. máju 2018 3228 aktívnych profilov opatrovateliek. Tie za babysitting požadovali v priemere 4,10 eura na hodinu. Rodičia, ktorí hľadajú takúto pomoc sa môžu orientovať podľa recenzií, ktoré uvádzajú. Stúpa záujem aj o babysitting. Počas prvých troch mesiacoch využil túto možnosť zatiaľ rekordný počet rodín. Za 1. štvrťrok 2018 hľadalo babysitterku  227 domácností. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2017 je to nárast o 53 percent.

 

 

zdroj profesia.sk

foto ilustračné

-news-
15. 05. 2018


comments powered by Disqus