Dnes je 25.06.2019

Jasné počasie nekončí. Babie leto pretrvá ešte týždeň

V týchto dňoch pozorujeme na Slovensku obdobie babieho leta. Teploty sú vysoké a teplé počasie bude pokračovať aj naďalej.

Počasie sa počas najbližších dní meniť nebude. Mohutná tlaková výš nad východnou Európou bude aj naďalej nad naše územie prinášať teplotne nadpriemerné počasie. Dokedy však bude trvať? Podľa najnovších behov modelov pretrvá obdobie babieho leta prinajmenšom do budúceho piatku. Dovtedy treba rátať s vysokými teplotami a slnečným počasím.

Pravú jesennú atmosféru nám budú spestrovať ranné hmly, ktoré sa miestami môžu udržať aj po celý deň. Toto počasie bude priať najmä turistom, na horách totiž bude počasie najkrajšie, viditeľnosť bude perfektná a v ranných hodinách sa môžeme ocitnúť aj ,,nad oblakmi".

Ako to bude vyzerať po tomto teplom počasí? Zatiaľ to vyzerá na dážď  a pozvoľné ochladzovanie, kedy najvyššie denné teploty sa budú pohybovať oko 15 stupňov. Toto je len vzdialená vyhliadka, presnejšiu predpoveď počasia na ďalšie dni budeme prinášať v priebehu najbližších dní, preto neváhajte sledovať naše správy o počasí.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
11. 10. 2018


comments powered by Disqus