Dnes je 29.05.2020

Kam cez víkend? Mikulášske a predvianočné akcie

Kam cez víkend? Mikulášske a predvianočné akcie ovládnu slovenské mestá.

Kam cez víkend? Slovenské mestá ovládne Mikuláš, ale aj zaujímavé predvianočné akcie. Viete o nejakom zaujímavom víkendovom podujatí, alebo ho priamo organizujete? Chcete dať o ňom vedieť? Napíšte nám o ňom na náš e-mail info@napisali.sk. V správe uveďte názov podujata, dátumy, čas a miesto konania a nezabudnite pridať aj krátky popis. Tie najzaujímavejšie budú uverejnené. Napísali.sk si vyhradzuje právo vybrať podujatia, ktoré budú uverejnené na stránkach www.napisali.sk.

 

Mikulášsky jarmok v Liptovskom Mikuláši (6.12. - 9.12. 2018) Liptovský Mikuláš     GPS: N49°5'0'' E19°36'45''

Ak niekam na Mikuláša, tak na jarmok do Mikuláša. Centrum Liptovského Mikuláša začiatkom decembra vždy ožíva tradičnou kultúrnou zábavou spojeným s pestrým programom, jarmočným predajom a množstvom sprievodných akcií.

Počas decembrového jarmoku venovanému Mikulášovi sa na hornom Liptove nadýchnete príjemnej predvianočnej atmosféry vďaka voňavému jedlu, tradičnému jarmočnému predaju a aj vďaka programu, ktorý aj tento rok bude opäť veľmi pestrý. Námestie osloboditeľov zaplní jarmočný tovar od výmyslu sveta, uhúri prezentácia tradičných ľudových remesiel Liptova a poteší kultúrny program so zvučnými menami regionálnej i slovenskej hudobnej scény.

6. december

10:00 - tradičný jarmočný predaj 

7. december

15:30 - Detský folklórny súbor Ďumbier - Od Mikuláša po Vianoce

16:00 - otvorenie Mikulášskeho jarmoku, Detský folklórny súbor Ďumbier - Pri synačke

17:00 - Ander z Košíc a Traja z Raja 

19:30 - Lucie Revival

21:00 - Iné Kafe

8. december

18:15 - Slovak Tango

19:45 - vianočný koncert Katky Koščovej

Sprievodný program začne už 6. decembra o ôsmej hodine ráno. Až do poludnia vtedy bude na Námestí osloboditeľov otvorený Mikulášsky domček. Navštíviť Mikuláša tu v rovnakom čase budete môcť aj nalsedujúci deň. Od 6. do 8. decembra bude na tom istom námestí od desiatej dopoludnia otvorená Ulička remesiel s prezentáciou liptovských remeselníkov a ich tvorivosti. Vo štvrtok 6. decembra si v ZŠ Janka Kráľa o 09:00 môžete pozrieť Mikulášsky basketbalový turnaj O tortu primátora a 9. december ponúkne v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa o štvrtej popoludní adventný koncert "Stíšenie" v podaní Slovenského orchestra Bohdana Warchala pod vedením umeleckého vedúceho Edwarda Danela.

 

Street Food Park (20.2.- 29.12. 2018) Bratislava     GPS: N48°8'41'' E17°6'41''

Už tretí rok sa môžete pred Starou tržnicou v bratislavskom Starom meste výborne najesť. Každý mesiac sa na štyri dni na námestí pred Starou tržnicou rozloží Street Food Park núkajúci možnosť pochutnať si v jedinečnej atmosfére na skvelom pouličnom jedle. Tešte sa na delikatesy od výmyslu sveta. Street Food Park prináša raz mesačne na námestie pred Starú tržnicu predajcov s kvalitným a nápaditým pouličným občerstvením. V príjemnej atmosfére a na stojáka si tak v spoločnosti priateľov, kolegov či známych môžete vychutnať obed, neskorý olovrant alebo sa posilniť pred večerným programom v meste.

Denne od poludnia do desiatej večer tu od stredy do soboty nájdete predajcov s burgermi, hot-dogmi, wrapmi, exotickou kuchyňou, slovenskými párancami, plnenými trdelníkmi, bezlepkovými jedlami, kávou, čokoládou, starotržničnou sódovkou, jablčným ciderom, vínami zo Svätého Jura a rôznymi ďalšími dobrotami. Street Food Park sa koná na námestí pred Starou tržnicou, počas zimného obdobia v jej interiéri.

Okrem chutného gastronomického výberu ponúka Street Food Park aj rôzne spestrenia - či už je to občasný hudobný program alebo aj fakt, že od novembra 2017 sa celý nesie v duchu filozofie minimálneho možného odpadu, čo znamená, že všetok odpad separujú a recyklujú. Street Food Park si váži prírodu, preto tu nájdete aj dve recyklačné stanice s brigádnikmi, ktorí vám vysvetlia a ukážu, ako triediť odpad do jednotlivých košov. Zároveň na servírovanie jedál používajú biodegradovateľné príbory a riad. Tu nenájdete žiadne plastové príbory. Pridajte sa k fanúšikom dobrého jedla! Pomôžete vrátiť námestíčku pred Starou tržnicou jeho pôvodný genius loci, podporíte miestnu gastronómiu a ešte sa aj výborne najete.

 

Mikuláš v múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach (8.12. 2018) Rajecké Teplice     GPS: N49°7'45'' E18°40'43''

Považské múzeum v spolupráci s partnermi pripravilo pri príležitosti sviatku svätého Mikuláša pre deti (a ich rodičov) jazdu historickým motorovým vláčikom Hurvínek na sobotu, 8. decembra. Druhú decembrovú sobotu sa všetky deti, ktoré celý rok poslúchali, môžu tešiť na Mikuláša. Ten si dlhodobo odkladá svoje vyše sto rokov staré sane v Múzeu dopravy a aj v tomto roku bude na nich rozdávať balíčky. Deti a rodičia zo Žiliny a Lietavskej Lúčky sa môžu k Mikulášovi do Rajeckých Teplíc priviezť historickým vláčikom.

Zo železničnej stanice Žilina vypravia vlakovú súpravu o 15:30 s predpokladaným príchodom do Rajeckých Teplíc o 16:00. Odchod Hurvínka zo železničnej zastávky Rajecké Teplice zas naplánovali na 17:50, aby príchod na hlavnú stanicu do Žiliny bol o 18:20. Vlak bude stáť aj v staniciach Žilina-Záriečie, Žilina-Solinky a Lietavská Lúčka.

Okrem jazdy historickým vláčikom môžu cestujúci navštíviť stálu expozíciu v dopravnom múzeu, pozrú si funkčné stroje, modelovú železnicu a pripravený bude aj detský kútik. Do Múzea dopravy sa s deťmi povezie aj Mikuláš, čert a anjel. Mikulášske balíčky od neho dostanú všetky deti, teda nielen tie, čo vystúpia z historického vlaku, ale aj tie, ktoré prídu rovno na prehliadku Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach pešo či autom. Rozdávať ich bude v múzeu v čase od 15:30 do 17:50. Poďte si do Rajeckej doliny vychutnať mikulášsku atmosféru v nevšednom múzeu a sobotnú jazdu historického vlaku zo Žiliny do Rajeckých Teplíc.

 

Dni Vianoc v Inchebe (30.11.- 19.12. 2018) Bratislava     GPS: N48°7'60'' E17°6'0''

Chystáte sa nakupovať? Chcete sa vyhnúť preplneným obchodom pri nákupoch na poslednú chvíľu? Hľadáte niečo, čo v obchodných centrách nemajú? Chcete si oddýchnuť, zabaviť sa a vypnúť pri hrách? V tom prípade určite zamierte do bratislavskej Incheby na Dni Vianoc. Pod jednou strechou nájdete bohatú ponuku vianočných darčekov od vianočných dekorácií, hračiek a oblečenia cez sklo, bytové doplnky, zábavnú pyrotechniku, kozmetiku, kožušiny, šperky a bižutériu, spotrebný tovar, elektroniku, a mnoho ďalšieho.

Tisíce tipov na tradičné i originálne vianočné prekvapenia, sviatočná atmosféra, vôňa vareného vína a vianočných špecialít a k tomu fantastický predvianočný program pre deti i dospelých – to všetko do Incheby prinášajú Dni Vianoc. Už v prvý adventný víkend budete môcť v bratislavskej Inchebe zažiť nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru. Tradičné Dni Vianoc, ktoré sa v priestoroch výstaviska konajú počas troch decembrových týždňov, prinesú aj tento rok množstvo tipov a nápadov, ktorými možno potešiť pod vianočným stromčekom svojich blízkych. Čarovná Incheba ponúkne desiatky stánkov nielen s vianočnými dekoráciami, ale aj tradičnejším sortimentom, napríklad doplnkami do domácností, hračkami či knižnými titulmi. K dispozícii budú aj stánky s občerstvením, a tak si budete môcť vychutnať dobré jedlo, punč či varené vínko. Program Dní Vianoc budú dopĺňať aj rôzne sprievodné akcie.

Počas predvianočného obdobia si návštevníci môžu v Inchebe na petržalskej strane Dunaja zaobstarať nielen vianočné ozboby, ale aj hračky, knihy, kozmetiku, šperky a bižutériu, oblečenie, elektroniku, doplnky do interiéru a mnoho ďalších zaujímavých drobností a vianočných darčekov pre svojich blízkych. O najlepšiu zábavu a oddych v predvianočnom období plnom zhonov sa počas víkendov postarajú zaujímavé predvianočné činnosti.  Dni Vianoc nelákajú len na bohatý sortiment, ale aj na zaujímavé víkendové aktivity, pri ktorých môžete vianočnú atmosféru nasávať so svojimi blízkymi. Prvé tri decembrové víkendy sa ponesú v znamení stále obľúbenejšieho ručne vyrobeného tovaru. V prvý decembrový víkend navyše Incheba hostí festival spoločenských hier HRAtislava. Budete môcť na vlastnej koži otestovať ktorúkoľvek zo stoviek hier, pričom s výberom a pravidlami vám pomôže skúsený personál. A možno práve tu sa zrodia prvé nápady na skvelé vianočné darčeky pre rodinu a priateľov.

Jednoducho, bratislavské Dni Vianoc v Inchebe sú pravým nákupným rajom a miestom, kde môžete načerpať inšpiráciu a kúpiť ten pravý darček pre vašich blízkych. Tradične štedré a veselé vianočné trhy s bohatým programom nájdete v Inchebe od 30. novembra až do 19. decembra.

 

 

Zmeny jednotlivých programov vyhradené!

 

 

zdroj slovakia.travel

-Miroslav Vavra-
06. 12. 2018


comments powered by Disqus