Dnes je 25.06.2019

Kam cez víkend? Tešiť sa môžete na zimné akcie

Kam cez víkend? Potešia zimné akcie a podujatia.

Kam cez víkend? Tešiť sa môžete na zimné akcie a podujatia. Viete o nejakom zaujímavom víkendovom podujatí, alebo ho priamo organizujete? Chcete dať o ňom vedieť? Napíšte nám o ňom na náš e-mail info@napisali.sk. V správe uveďte názov podujata, dátumy, čas a miesto konania a nezabudnite pridať aj krátky popis. Tie najzaujímavejšie budú uverejnené. Napísali.sk si vyhradzuje právo vybrať podujatia, ktoré budú uverejnené na stránkach www.napisali.sk.

 

Veľká cena Slovenska (9.3.- 10.3. 2019) Vysoké Tatry     GPS: N49°8'49'' E20°2'11''

Veľká cena Slovenska, jedna z našich najvýznamnejších súťaží v zjazdovom lyžovaní, je úzko spätá s Vysokými Tatrami, najkrajším a najvyšším horstvom v Slovenskej republike a aj s rozvojom dnes u nás najrozšírenejšieho športu, lyžovaním. 64. ročník medzinárodných lyžiarskych pretekov mužov a žien v alpských disciplínach ponúkne na Štrbskom Plese v dvoch dňoch slalom a obrovský slalom mužov a žien. Pretekárov a priateľov zjazdového lyžovania opäť privíta Solisko Furkota.

Piatok, 8. marca

15:00 – 18:00 - príchod pretekárov, prezentácia

19:00 – porada vedúcich družstiev, žrebovanie

Sobota, 9. marca

09:00 – muži, 1. kolo obrovského slalomu

10:30 – ženy, 1. kolo obrovského slalomu

12:00 – muži, 2. kolo obrovského slalomu

13:30 – ženy, 2. kolo obrovského slalomu

Nedeľa, 10. marca

09:00 – muži, 1. kolo slalomu

10:30 – ženy, 1. kolo slalomu

12:00 – muži, 2. kolo slalomu

13:30 – ženy, 2. kolo slalomu

Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien sa uskutoční 30 minút po ukončení pretekov pred Hotelom FIS. Slovensko, krajina s dobrými podmienkami pre lyžovanie, má dávnu lyžiarsku tradíciu. Patrí nielen medzi zakladateľov medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS, ale aj medzi tie krajiny, ktoré sústavne podporovali rozvoj a rozmach tohto krásneho športu. Lyžovanie upevňuje zdravie človeka, spôsobuje mu radosť z pohybu na čerstvom vzduchu v lone zasneženej horskej prírody a čestným súťažením utužuje priateľstvo medzi národmi.

S výnimkou prvého ročníka Veľkej ceny Slovenska v roku 1955 vo Vrátnej, sa všetky ďalšie pripravovali a aj uskutočňovali vo Vysokých Tatrách. Veľkú cenu Slovenska po prvých ročníkoch, ktoré sa uskutočnili ako medzinárodné zjazdové preteky, viackrát usporiadali ako Európsky pohár a Svetový pohár. V roku 1974 sa Tatrám dostalo cti usporiadať Veľkú cenu ako finále Svetového pohára mužov a žien. Viac ako šesťdesiat prechádzajúcich ročníkov Veľkej ceny Slovenska tvorí časť histórie slovenského lyžiarskeho športu a aj históriu Vysokých Tatier, na ktorú sú v Tatrách hrdí. Vždy urobili všetko, čo bolo v ich silách, pre úspech týchto podujatí, preto je vhodné poďakovať všetkým, ktorí sa na týchto úspechoch podieľali či už svojou účasťou na pretekoch, alebo nadšenou prácou pri organizačnom i technickom zabezpečení pretekov. S takou starostlivosťou vo Vysokých Tatrách pripravujú aj tohtoročnú Veľkú cenu Slovenska, ktorú zaradili ako FIS pretek mužov a žien v slalome a obrovskom slalome.

 

Koncerty v Tatranskom ľadovom dóme (25.11. 2018- 21.4. 2019) Vysoké Tatry     GPS: N49°9'31'' E20°13'30''

Vysokotatranský Hrebienok sa opäť premení na kráľovstvo ľadu, tentokrát už 23. novembra. Tatranský ľadový dóm sa opäť stane miestom rôznych koncertov, svadieb, návštev a jednoznačným hitom zimnej sezóny v Tatrách. Počas viacerých výnimočných nedieľ ponúkne Tatranský ľadový dóm vždy o pol štvrtej popoludní ešte jedinečnejší zážitok vďaka živým hudobným koncertom, ktoré potešia všetky romantické duše. Z prekrásneho zimného času si tak z ľadového dómu odnesiete nezabudnuteľnú spomienku.

- Veľkonočná nedeľa 21. apríla 2019

záverečný koncert v Tatranskom dóme v podaní detského husľového orchestra Tereza a jej deti z Popradu

Ľadová bazilika bude aj tentoraz nevšedne krásnym lákadlom Vysokých Tatier. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktorých bude počas zimnej sezóny hneď niekoľko. Príďte si preto vychutnať tento slovenský unikát a preneste sa na chvíľu do tatranskej ľadovej rozprávky. Nepremeškajte koncerty tejto sezóny v unikátnom ľadovom dóme na Hrebienku. Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu.

 

 

Zmeny jednotlivých programov vyhradené!

 

 

zdroj slovakia.travel

foto ilustračné

-Miroslav Vavra-
07. 03. 2019


comments powered by Disqus