Dnes je 26.05.2019

Kam cez víkend? Tieto ešte stále zimné akcie potešia

Kam cez víkend? Tešiť sa môžete na zaujímavé zimné akcie.

Kam cez víkend? Na Slovensku stále máme zaujímavé zimné akcie a podujatia. Viete o nejakom zaujímavom víkendovom podujatí, alebo ho priamo organizujete? Chcete dať o ňom vedieť? Napíšte nám o ňom na náš e-mail info@napisali.sk. V správe uveďte názov podujata, dátumy, čas a miesto konania a nezabudnite pridať aj krátky popis. Tie najzaujímavejšie budú uverejnené. Napísali.sk si vyhradzuje právo vybrať podujatia, ktoré budú uverejnené na stránkach www.napisali.sk.

 

Hero Season Trophy Tour (16.3.- 23.3. 2019) Štrbské Pleso     GPS: N49°7'47'' E20°3'33''

Buďte najlepší, staňte sa zimným hrdinom siete najväčších lyžiarskych stredísk a získajte prestížne ocenenie. Príďte si zmerať sily na profesionálne pripravenej pretekárskej trati. Prihlásiť sa môže každý. Staňte sa tohtoročným hrdinom lyžiarskej sezóny a získajte titul Hero Season Trophy. Či muži, ženy, deti, lyžiari, snoubordisti alebo nadšenci zimy, v slovenských horách sú vítaní všetci.

Výnimočné preteky v obrovskom slalome sa konajú vo všetkých lyžiarskych strediskách spoločnosti Tatry Mountain Resorts. Sú určené pre verejnosť a prihlásiť sa môže ktokoľvek. Súťaží sa v piatich kategóriách, v jednom kole, a nakoniec spoznáte absolútneho víťaza. Preteky bude sprevádzať perfektná zábava après ski. Postará sa o ňu DJ spolu s tanečnicami. Víťaza v každom lyžiarskom stredisku slávnostne korunujú za hrdinu aktuálnej lyžiarskej sezóny a získa hviezdnu trofej. Pre víťaza v každej kategórii je pripravená hlavná výhra Šikovná sezónka pre nasledujúcu lyžiarsku sezónu v zime na prelome rokov 2019 a 2020. Príďte do Tatier aj vy, podajte čo najlepší výkon a prestížna trofej môže byť práve vaša! Šancu máte 16. marca na Štrbskom Plese a 23. marca v Tatranskej Lomnici.

Lyžiarske preteky Hero Season Trophy sa uskutočnia v jednokolovom preteku obrovského slalomu, v piatich kategóriách. Súťažiť tak budú muži od 18 rokov, ženy od 18 rokov, juniori od 12 do 17,99 rokov, deti od 6 do 11,99 rokov a registrovaní jazdci, tréneri, lyžiarski inštruktori bez vekového obmedzenia v elitnej kategórii. Hero Season Trophy Tour sú verejné otvorené preteky, do ktorých sa môže prihlásiť ktokoľvek, kto má športového ducha, vie lyžovať prípadne snoubordovať a chce súťažiť. Buďte najlepší, staňte sa zimným hrdinom lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách a získajte prestížne ocenenie Hero Season Trophy!

 

Večer v múzeu (2.1.- 15.3. 2019) Zuberec - Brestová     GPS: N49°15'36'' E19°39'44''

Nechajte sa uniesť podmanivým čarom zimného večera na dedine ako kedysi, pri svetle lampášov a s pestrým programom. Spojte potulky zimnou oravskou prírodou s jedinečným zážitkom tradičného vidieckeho zimného večera v zubereckom Múzeu oravskej dediny. Rozprávkovo pekné prostredie a magické zimné kulisy sľubujú jedinečný zážitok. Počas približne dvojhodinovej večernej prechádzky po oravskej dedine spoznáte tamojšiu atmosféru, čakajú na vás veselé príhody zo života Oravcov, posedenie pri oravskej ľudovej hudbe, oravské piesne i tance. Na zahriatie sa bude podávať medovina, čaj alebo horúca čokoláda.

Nesmierne obľúbenou súčasťou programu Múzea oravskej dediny v Zuberci je počas zimnej sezóny večerná prehliadka so zažatými lampášmi s humorným i vážnym sprievodným slovom, doplneným o melódie a piesne za sprievodu heligónky. Prehliadka sa končí v drevenom kostole svätej Alžbety Uhorskej, kde zaznejú krátke skladby na organe. Program potom pokračuje posedením pri ľudovej hudbe s ukážkami oravských piesní a tancov. V priebehu večera sa návštevníci majú možnosť zapojiť do jednoduchých tancov a piesní. Podáva sa medovina, deťom čokoláda a čaj. Večerná prehliadka s lampášmi a posedením pri ľudovej hudbe sa koná od 3. januára do 23. februára každú stredu, prípadne tiež vo štvrtok a v piatok s výnimkou Dňa svätého Valentína o 16:30 a od 2. do 9. marca rovnako v stredu, prípadne aj vo štvrtok a v piatok o 17:30. Prechádzku s lampášmi po múzeu bez problémov zvládnu aj deti v každom veku. Spolu potom môžete zahnať hlad teplými dobrotami pri ľudovej hudbe. Neváhajte a zažite čarovný večer v jednom z najkrajších múzeí na Slovensku. Príďte a vychutnajte si večernú atmosféru na starej oravskej dedine.

Počas večera v múzeu si v zimnej sezóne možno vychutnať atmosféru večera na starej oravskej dedine. Návštevníci prejdú dolnooravský aj hornooravský rínok a lazy počas jednej návštevy, nazrú do interiérov a poodhalia posvätné priestory domu. Spoznajú aj magické rituály predkov. Prehliadku múzea so zažatými lampášami a humorným i vážnym sprievodným slovom dopĺňajú melódie a piesne za zvukov heligónky. Prehliadka sa končí krátkymi organovými skladbami v drevenom kostole sv. Alžbety Uhorskej. Vo vianočnom období je program obohatený o vianočné vinše, zvyky a koledy, ba aj betlehemskú hru. Posedenie pri ľudovej hudbe predstavuje hudbu, piesne a tance z Oravy v podaní folklórneho kolektívu Brestová. V priebehu večera sa návštevníci môžu zapojiť do jednoduchých tancov a piesní. Podáva sa medovina, deťom čokoláda a čaj.

 

Koncerty v Tatranskom ľadovom dóme (25.11. 2018- 21.4. 2019) Vysoké Tatry     GPS: N49°9'31'' E20°13'30''

Vysokotatranský Hrebienok sa opäť premení na kráľovstvo ľadu, tentokrát už 23. novembra. Tatranský ľadový dóm sa opäť stane miestom rôznych koncertov, svadieb, návštev a jednoznačným hitom zimnej sezóny v Tatrách. Počas viacerých výnimočných nedieľ ponúkne Tatranský ľadový dóm vždy o pol štvrtej popoludní ešte jedinečnejší zážitok vďaka živým hudobným koncertom, ktoré potešia všetky romantické duše. Z prekrásneho zimného času si tak z ľadového dómu odnesiete nezabudnuteľnú spomienku.

- Veľkonočná nedeľa 21. apríla 2019

záverečný koncert v Tatranskom dóme v podaní detského husľového orchestra Tereza a jej deti z Popradu

Ľadová bazilika bude aj tentoraz nevšedne krásnym lákadlom Vysokých Tatier. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktorých bude počas zimnej sezóny hneď niekoľko. Príďte si preto vychutnať tento slovenský unikát a preneste sa na chvíľu do tatranskej ľadovej rozprávky. Nepremeškajte koncerty tejto sezóny v unikátnom ľadovom dóme na Hrebienku. Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu.

 

 

Zmeny jednotlivých programov vyhradené!

 

 

zdroj slovakia.travel

-Miroslav Vavra-
14. 03. 2019


comments powered by Disqus