Dnes je 18.07.2019

Kam cez víkend? Víkend v novom roku prinesie tieto akcie

Kam cez víkend? Novoročné víkendy budú zaujímavé a príjemné, nechajte sa inšpirovať.

Novoročné víkendy vyzerajú príjemne a zaujímavo. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte niektoré z podujatí. Viete o nejakom zaujímavom víkendovom podujatí, alebo ho priamo organizujete? Chcete dať o ňom vedieť? Napíšte nám o ňom na náš e-mail info@napisali.sk. V správe uveďte názov podujata, dátumy, čas a miesto konania a nezabudnite pridať aj krátky popis. Tie najzaujímavejšie budú uverejnené. Napísali.sk si vyhradzuje právo vybrať podujatia, ktoré budú uverejnené na stránkach www.napisali.sk.

 

Koncerty v Tatranskom ľadovom dóme (25.11. 2018- 21.4. 2019) Vysoké Tatry     GPS: N49°9'31'' E20°13'30''

Vysokotatranský Hrebienok sa opäť premení na kráľovstvo ľadu, tentokrát už 23. novembra. Tatranský ľadový dóm sa opäť stane miestom rôznych koncertov, svadieb, návštev a jednoznačným hitom zimnej sezóny v Tatrách. Počas viacerých výnimočných nedieľ ponúkne Tatranský ľadový dóm vždy o pol štvrtej popoludní ešte jedinečnejší zážitok vďaka živým hudobným koncertom, ktoré potešia všetky romantické duše. Z prekrásneho zimného času si tak z ľadového dómu odnesiete nezabudnuteľnú spomienku.

- nedeľa 6. januára 2019

ľudový súbor piesní a tancov v podaní Folklórneho súboru Vagonár z Popradu

- nedeľa 24. februára 2019

vystúpenie Chrámového zboru sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach pod vedením zbormajstra Viliama Gurbaľa

- Veľkonočná nedeľa 21. apríla 2019

záverečný koncert v Tatranskom dóme v podaní detského husľového orchestra Tereza a jej deti z Popradu

Ľadová bazilika bude aj tentoraz nevšedne krásnym lákadlom Vysokých Tatier. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktorých bude počas zimnej sezóny hneď niekoľko. Príďte si preto vychutnať tento slovenský unikát a preneste sa na chvíľu do tatranskej ľadovej rozprávky. Nepremeškajte koncerty tejto sezóny v unikátnom ľadovom dóme na Hrebienku. Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu.

 

Večer v múzeu (2.1.- 6.3. 2019) Zuberec - Brestová     GPS: N49°15'36'' E19°39'44''

Nechajte sa uniesť podmanivým čarom zimného večera na dedine ako kedysi, pri svetle lampášov a s pestrým programom. Spojte potulky zimnou oravskou prírodou s jedinečným zážitkom tradičného vidieckeho zimného večera v zubereckom Múzeu oravskej dediny. Rozprávkovo pekné prostredie a magické zimné kulisy sľubujú jedinečný zážitok. Počas približne dvojhodinovej večernej prechádzky po oravskej dedine spoznáte tamojšiu atmosféru, čakajú na vás veselé príhody zo života Oravcov, posedenie pri oravskej ľudovej hudbe, oravské piesne i tance. Na zahriatie sa bude podávať medovina, čaj alebo horúca čokoláda.

Nesmierne obľúbenou súčasťou programu Múzea oravskej dediny v Zuberci je počas zimnej sezóny večerná prehliadka so zažatými lampášmi s humorným i vážnym sprievodným slovom, doplneným o melódie a piesne za sprievodu heligónky. Prehliadka sa končí v drevenom kostole svätej Alžbety Uhorskej, kde zaznejú krátke skladby na organe. Program potom pokračuje posedením pri ľudovej hudbe s ukážkami oravských piesní a tancov. V priebehu večera sa návštevníci majú možnosť zapojiť do jednoduchých tancov a piesní. Podáva sa medovina, deťom čokoláda a čaj.

Večerná prehliadka s lampášmi a posedením pri ľudovej hudbe sa koná od 3. januára do 23. februára každú stredu, prípadne tiež vo štvrtok a v piatok s výnimkou Dňa svätého Valentína o 16:30 a od 2. do 9. marca rovnako v stredu, prípadne aj vo štvrtok a v piatok o 17:30. Prechádzku s lampášmi po múzeu bez problémov zvládnu aj deti v každom veku. Spolu potom môžete zahnať hlad teplými dobrotami pri ľudovej hudbe. Neváhajte a zažite čarovný večer v jednom z najkrajších múzeí na Slovensku. Príďte a vychutnajte si večernú atmosféru na starej oravskej dedine.

Počas večera v múzeu si v zimnej sezóne možno vychutnať atmosféru večera na starej oravskej dedine. Návštevníci prejdú dolnooravský aj hornooravský rínok a lazy počas jednej návštevy, nazrú do interiérov a poodhalia posvätné priestory domu. Spoznajú aj magické rituály predkov. Prehliadku múzea so zažatými lampášami a humorným i vážnym sprievodným slovom dopĺňajú melódie a piesne za zvukov heligónky. Prehliadka sa končí krátkymi organovými skladbami v drevenom kostole sv. Alžbety Uhorskej. Vo vianočnom období je program obohatený o vianočné vinše, zvyky a koledy, ba aj betlehemskú hru. Posedenie pri ľudovej hudbe predstavuje hudbu, piesne a tance z Oravy v podaní folklórneho kolektívu Brestová. V priebehu večera sa návštevníci môžu zapojiť do jednoduchých tancov a piesní. Podáva sa medovina, deťom čokoláda a čaj.

 

 

Zmeny jednotlivých programov vyhradené!

 

 

zdroj slovakia.travel

-Miroslav Vavra-
03. 01. 2019


comments powered by Disqus