Dnes je 06.03.2021

Koronavírus na Slovensku: Optimizmus je v poriadku, do istej miery

Na Slovensku sa testuje pomerne viac a počty nových ochorení COVID-19 nie sú až také veľké. Napriek tomu treba mať optimizmus len do istej miery.

Koronavírus na Slovensku ešte stále existuje, aj napriek tomu, že aktuálne sme mali pomerne priaznivé čísla ochorení COVID-19. Dôvodom týchto pozitívnych čísel je zodpovednosť väčšiny Slovákov, ktorí od začiatku dodržiavali všetky opatrenia.

Táto zodpovednosť začala prinášať možnosť, aby sme postupne otvárali niektoré prevádzky. Tu sa išlo do toho s varovaním, že ak sa situácia bude zhoršovať, tak Slovensko bude mať zas uvoľnené opatrenia naspäť. Paradoxne všetci tí, čo hovoria o nutnosti uvoľňovania pravidiel nie vždy pravidlá dodržiavajú.

Ak chcú zákazníci nakupovať a verejné financie sa majú pomaly rozbiehať, zodpovednosť musí trvať ďalej. Optimizmus je v poriadku, no netreba sa z toho hneď zblázniť. Istý ošiaľ prezentuje minister Sulík, ktorý by najradšej uvoľnil všetko čo sa dá a to ihneď. Toto je cesta minimálnej zodpovednosti, kde sa financie povyšujú nad zdravie.

Koronavírus je voľba, kde si vyberáme čo a koho budeme chrániť najprv. Financie nemôžu byť povýšené nad zdravie, no zároveň bez nich to bude na Slovensku zložité. Napriek tomu musí ísť zdravie prvé, pretože len zdraví ľudia dokážu ozdraviť aj finančnú stránku krajiny. Na toto Sulík nemôže zabúdať. Opozíciou vo vlastnej koalícii je ministrovi Sulíkovi samotný premiér Matovič.

Ten drží optimizmus do správnej miery a tak to má byť. Platí pravda, ktorá hovorí o tom, aby sme si to, čo sme dosiahli nepokazili preháňaním. Zodpovednosť musí stále fungovať a aj tí, čo stále pochybujú, či opatrenia boli správne, musia uznať, že boli. Či už v prevedení predošlého, alebo terajšieho vedenia krajiny. Matoviča som neraz kritizoval za to, že nedrží svoje emócie na uzde. To je síce pravda, no drží aspoň primeranú mieru realizmu v uvoľňovaní opatrení.

Zodpovednosť a zas len zodpovednosť. Toto nám bude pomáhať aj naďalej zvládať túto situáciu. Nepoľavujme v prehnanej miere optimizmu. Pokračujme v správnom rozhodovaní a zodpovednom správaní sa. Tak ochránime nie len seba, ale aj ostatných ľudí a spolu dosiahneme to, že bude na Slovensku pozitívnejšie.

Čítajte aj:

Premiéra Matoviča stále kritizujú, zvláštna situácia je aj v koalícii

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
29. 04. 2020


comments powered by Disqus