Dnes je 18.08.2019

Krehké vzťahy našich politikov

Krehké vzťahy, takto by sa dali nazvať vzťahy medzi našimi vládnymi politikmi, nový rok sa poriadne nezačal a už lietali mediálne odkazy.

Nepoučili sa z nedávnej minulosti? Medzi našimi vládnymi politikmi prevládajú pomerne krehké vzťahy, ktoré narušujú mediálne vystúpenia a rôzne sľuby, ktoré sú pre voličov na prvý pohľad veľmi priaznivé. Vyzerá to dobre, niektorí politici a strany sú nadšení, obyvatelia by mali byť nadšení, no nadšenie nezdieľa časť vládnej koalície, keďže sa mnohé veci neprebrali na „domácej pôde“ a koaličný partner sa ich dozvedel akurát z mediálnych vystúpení.

Takto to funguje už dlhodobo. Takouto novinkou bolo aj plánované zavedenie povinnej vojenskej služby. Nápad pochádza z SNS, teda zo strany odkiaľ pochádza minister obrany. Zavedenie povinnej vojenčiny vidí pozitívne aj strana Smer, no ich nadšenie nezdieľa strana Most a to aj preto, že sa o týchto plánoch dozvedela, ako sme už spomínali, z tlačovej konferencie.

Od vzťahov na chvíľku odbočím k povinnej vojenčine, tento nápad by slovenských daňových poplatníkov vyšiel nemalé peniaze, pretože by štát musel významne investovať do svojich objektov, ktoré neboli roky využívané a čas sa na nich podpísal. Ak si od tohto všetkého sľubujeme, že mládež dostane väčšiu disciplínu, tak v tomto som pomerne dosť skeptický. Otázku armády si rozoberieme viac v niektorom z ďalších článkov.

Ak by nastal výrazne zamietavý postoj k nápadu povinnej vojenčiny, je otázne ako by na toto reagovala SNS o ktorej vieme, že jej predstavitelia znášajú kritiku len veľmi ťažko. Práve SNS je jedným z krehkých elementov v slovenskej politike, okolo ktorého musia politickí partneri fungovať mimoriadne opatrne, veď neraz sa presvedčili aké to je, keď sa hnevá koaličný partner. Nezdá sa vám, že to funguje zvláštne?

Krehké vzťahy, krehké prímerie, krehká spolupráca, celá táto politická krehkosť sa neraz otriasla vo svojich základoch, no zatiaľ to všetci ustáli. Žeby aj napriek tomu, že každý je iný, tak spoločne vidia šancu vládnuť a to ich dokáže udržať pokope? Okrem toho vidia aj to, že svojimi rozhodnutiami mnohé politické strany stratili svoju popularitu a po voľbách by už pravdepodobne o vládnutí mohli len snívať. Preto sa budú krehké vzťahy udržovať.

Čítajte aj:

Nový rok 2019, nech sa veci menia k lepšiemu

 

 

foto ilustračné

-Miroslav Vavra-
13. 01. 2019


comments powered by Disqus