Dnes je 03.06.2020

Letné počasie bude pokračovať aj budúci týždeň

Teploty sú v týchto dňoch na našom území nadpriemerne vysoké. Denné maximá v najteplejších oblastiach dosahujú až +28 °C. Cez víkend k nám prenikne o niečo chladnejší vzduch, no budúci týždeň sa opäť oteplí.

Teploty sú aj dnes na našom území na túto ročnú dobu vysoké. Na juhozápade a juhovýchode Slovenska teplota dosiahla +28 °C. Do konca týždňa sa ešte oteplí a počas dňa môže teplota vystúpiť až na +30 °C. Tentoraz nás nebudú rušiť žiadne búrky, no počasie sa pokazí koncom týždňa.

V piatok dorazí od západu studený front, ktorý sa cez víkend bude nad našim územím vlniť. Víkend tak prinesie o niečo chladnejšie počasie a teploty klesnú na +20 až +26 °C. Budúci týždeň sa opäť očakáva oteplenie. Naše územie bude pod vplyvom tlakovej výše a zrážok bude málo. Model ECMWF predpokladá teplotne nadpriemerné počasie s teplotnou odchýlkou od +3 do +6 °C.

Ako sme spomínali, vonku bude teplo a počasie bude pripomínať skôr stred leta. Po rozplynutí ranných hmiel očakávame dnes na celom území jasno a s vysokými teplotami. Stredajšie maximálne denné teploty budú vysoké. Na severe sa budú teploty pohybovať od +22 do +25 °C, na juhozápade a juhovýchode môže teplota vystúpiť až na +30 °C. Tieto teploty budú vysoko nad priemerom. Oproti dlhodobému priemeru bude teplejšie o 5 až 7 °C.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
12. 09. 2018


comments powered by Disqus