Dnes je 03.06.2020

Letné teploty na Slovensku pokračujú

Na našom území bolo počas stredy dňa mimoriadne teplo. Teploty boli na dnešnú dobu vysoko nadpriemerné a takéto počasie bude pokračovať.

Na našom území bolo počas stredy dňa mimoriadne teplo. Teploty boli na dnešnú dobu vysoko nadpriemerné. Najteplejšie bolo v Dudinciach, kde počas dnešného dňa teplota vystúpila na tropických +30,1 °C. Vysoké teploty budú aj vo štvrtok, no oblačnosti už bude viac a streda tak priniesla teploty zrejme najvyššie v rámci tohto týždňa.

Nadpriemerné teploty si dajú v piatok malú prestávku, od západu dorazí studený front, ktorý sa cez víkend bude nad našim územím vlniť. Víkend tak prinesie o niečo chladnejšie počasie a teploty klesnú na +20 až +26 °C. Budúci týždeň sa opäť očakáva oteplenie. Naše územie bude pod vplyvom tlakovej výše a zrážok bude málo. Model ECMWF predpokladá teplotne nadpriemerné počasie s teplotnou odchýlkou od +3 do +6 °C.

Po ochladení príde zmena a budúci týždeň sa opäť očakáva oteplenie. No najprv musíme prečkať piatkové búrky, ktoré môžu byť na niektorých miestach aj intezívne a prídajú sa k nim prívalové zrážky. Situáciu budeme pozorne sledovať.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
13. 09. 2018


comments powered by Disqus