Dnes je 18.09.2019

Liptovský Mikuláš: Tešiť sa môžete na tradičné podujatie

Liptovský Mikuláš privíta jedno z najvýznamnejších podujatí.

Jedno z najvýznamnejších kultúrno-spoločenských podujatí v Liptovskom Mikuláši bude patriť známym hosťom. Reč je o Stoličných dňoch, ktoré sa v meste uskutočnia od štvrtka do soboty. „Počas slávnostného otvorenia podujatia si pripomenieme aj štvrťstoročie trvania partnerstva s maďarským mestom Kiskőrös. Zároveň ako prvé mesto na Slovensku počas akcie zavádzame novinku – používanie bioplastov na trhových miestach,“ zhrnul primátor Ján Blcháč.

Už tradične nebude chýbať obľúbená remeselná ulička. Pre deti organizátori nachystali lunapark. Ruka v ruke so slávnostným otvorením pôjde aj stoličný sprievod so štartom pred mestským úradom. Tradičný jarmočný predaj zabezpečia stovky trhovníkov. „Predaj trhových miest sme zrealizovali cez online rezervačný systém, niektorí záujemcovia si poslali prihlášky už v januári,“ povedala Soňa Višňovská z mestského úradu.

V rámci piatkového programu sa predstaví miestne zoskupenie Freeze, neskôr vystúpia aj Klauni na ulici. Akciu doplní stoličný streetballový turnaj spojený s finále mini ligy v basketbale základných škôl. Sobota bude patriť ľudovej hudbe. „Veríme, že dobrá jarmočná nálada a už takmer letná pohoda pohladí duše domácich a návštevníkov nášho mesta,“ dodala Soňa Višňovská.

Čítajte aj:

Finančná správa: Pri prechode na elektronickú pokladnicu je treba vyberať len certifikovaných dodávateľov

 

 

zdroj Liptovský Mikuláš

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
12. 06. 2019


comments powered by Disqus