Dnes je 19.01.2020

Liptovský Mikuláš: Zaujímavý festival na Liptove

Liptovský Mikuláš privíta zaujímavé podujatie.

Oslavu jednej z najvýraznejších plodín, ktorá v regióne ovplyvňovala život našich predkov, ale aj v súčasnosti je pre mnohých podstatnou súčasťou jedálnička – zemiakov, po liptovsky švábky - prináša podujatie Švábkafest.

Akcia, ktorá je tiež prehliadkou ľudskej usilovnosti, tvorivosti a regionálnych chutí, sa uskutoční už v piatok  na Námestí osloboditeľov. Čaká na vás kuchárska šou Ivana Rusinu a Marcela Ihnačáka. Predstavia sa kapely ako Mince vo fontáne, Silband či Ščamba. Nebude chýbať Miss Švábkafest, tvorivé dielne či súťaže pre deti.

Okrem toho sa na tomto podujatí v Liptovskom Mikuláši môžete tešiť aj na miss Švábkafest, či iné zaujímavé sprievodné akcie. Tento festival sa nie len medzi obyvateľmi, ale aj návštevníkmi mesta a regiónu Liptov teší obľube a zúčastňujú sa na ňom tisíce ľudí. Festival prináša okrem dobrého jedla aj príjemnú zábavu. Festival je postupne čoraz viac populárnejší a do regiónu Liptov láka ľudí z celého Slovenska, ktorým Liptov ponúka aj krásy slovenskej prírody.

Čítajte aj:

Na Slovensku bude fungovať nový nástroj proti korupcii

 

 

zdroj Liptovský Mikuláš

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
10. 09. 2019


comments powered by Disqus