Dnes je 18.07.2019

Liptovským Mikulášom lietali objatia, úspešná akcia pokračovala

V tomto období by mali mať ľudia k sebe bližšie, túto myšlienku pomáha napĺňať akcia Objím ma, ktorá zlepšovala náladu v uliciach Liptovského Mikuláša.

V uliciach Liptovského Mikuláša sa opäť rozdávali objatia a dobrá nálada. Piate pokračovanie akcie Objím ma sa stretlo s obrovským úspechom. Objatia nerozdával len tak hocikto, ulicami mesta sa pohyboval samotný Mikuláš a čert. Táto dvojica nie len objímala ľudí, ale tí najmladší dostali odmenu.

Aj za touto verziou projektu Objím ma stála Veronika, ktorá má na svedomí už jeho piate pokračovanie. V predošlom vydaní sa Veronika "skrývala" za kamerou, no tentoraz rozdávala objatia aj ona a to v kostýme čerta. Ako budete môcť vidieť, deti sa tohto čerta skutočne nemuseli báť. Sám som bol mimoriadne zvedavý aké pocity má z tejto akcie samotná organizátorka a tak sa s ňou podaril krátky rozhovor.

Mikulášska akcia v Liptovskom Mikuláši s Mikulášom a čertom, vyzerá to tak, že piaty ročník sa vydaril, bol v niečom iný než predošlé ročníky?

Iný bol napríklad aj v tom, že sme obmenili odmeny pre deti, tentoraz sme nerozdávali sladkosti, ale balóniky. Ale hlavný rozdiel bol v tom, že počas terajšej akcie nás ľudia oveľa viac vyhľadávali a chceli sa objímať. Mnohí išli na istotu, lebo vedeli o akcii zo sociálnych sietí.

Takže ste sa stali populárnou dvojicou v uliciach Liptovského Mikuláša. Ty si bola v kostýme čerta, čo deti, nemali z čerta rešpekt?

Vôbec, bolo to milé, deti sa čerta vôbec nebáli, dokonca pribehlo viac detí naraz a chceli objatie.

Pozrime sa na to teraz tak všeobecne, ako túto akciu hodnotíš, ako ju podľa teba brali ľudia?

S negatívnymi reakciami sme sa vôbec nestretli, takže verím, že ľudia túto akciu brali pozitívne a dovolím si tvrdiť, že sa im páčila.

Poďme trošku k tvojim spolupracovníkom, prezraď nám niečo o Mikulášovi a kto sa tento rok zhostil kamery?

Za kamerou bol super kamarát Milan Gottstein a touto cestou sa mu chcem veľmi poďakovať. Mikuláša stvárnil Roman Majdík, perfektne sme si sadli a v centre Liptovského Mikuláša sme boli zohratá dvojica, jednoducho je rovnaký blázon ako ja a som vďačná, že sa na túto spoluprácu dal nahovoriť. Celé natáčanie prebiehalo dobre a priznám sa, že kameru sme si vôbec nevšímali.

Stretnutím správnych ľudí teda vzniklo niečo zaujímavé, čo potešilo a vyčarilo úsmev. Je ešte niekto, koho by si chcela spomenúť?

Samozrejme, v neposlednom rade patrí obrovské ďakujem Janke Sapietovej Šipekovej z FUN FABRIC v Liptovskom Mikuláši, ktorá nám zapožičala kostými čerta a Mikuláša. No a poďakovanie patrí aj mojej rodine, môjmu manželovi, za jeho trpezlivosť pri tvorbe mojich akcií.

Liptovský Mikuláš má teda za sebou ďalšiu Objím ma akciu, ako ďalej prezradila organizátorka Veronika, určite sa návštevníci a aj obyvatelia mesta môžu tešiť na podobné akcie aj naďalej. Kedy a v akých kostýmoch, to zatiaľ konkretizovať nechcela, no už teraz je isté, že do ulíc mesta na Liptove sa vrátia objatia, ktoré vyčaria úsmev a dobrú náladu. A teraz si už pozrite ako sa v uliciach Liptovského Mikuláša rozdávala radosť a objatia:

-Miroslav Vavra-
11. 12. 2016


comments powered by Disqus