Dnes je 19.01.2020

Ľudia majú najviac pracovných výhod v Bratislave

Kde je viac pracovných výhod? Bratislava ich ponúka stále viac ako v ostatných častiach Slovenska.

Analýza portálu Platy.sk sleduje rozšírenosť zamestnaneckých benefitov vo firmách na Slovensku. Tá potvrdzuje, že atraktívne výhody sú rozšírené aj na východnom Slovensku. Portál Platy.sk sleduje priemerné mzdy na Slovensku a vývoj ponúkaných nefinančných benefitov. Tento web patrí do portfólia spoločnosti Profesia.

Zamestnanecké benefity sú najviac rozšírené v hlavnom meste. V Bratislave a okolí je podľa štatistík iba 17,55 percenta zamestnancov, ktorí nemajú k dispozícii žiadne výhody. Na druhom konci je Prešovský kraj. V tomto regióne je takmer tretina pracovníkov, ktorí vo svojom zamestnaní nemajú spomínané plusy.

Rebríček konkrétnych miest ukazuje, že najatraktívnejšími miestami na prácu sú z pohľadu zamestnaneckých benefitov Bratislava a Košice. Percentuálny podiel zamestnancov v Košiciach, ktorí majú benefity, pritom rastie pomerne rýchlo. Kým v roku 2017 tu evidoval portál Platy.sk 24,76 percenta pracovníkov bez benefitu, v roku 2019 je už toto číslo nižšie a predstavuje 21,14 percenta.

Najrozšírenejším zamestnaneckým benefitom na Slovensku sú firemné akcie. Neformálne stretnutia kolegov mimo práce má k dispozícii viac ako 40 percent zamestnancov v hlavnom meste a okolí. Postupne sa zmenili aj požiadavky zamestnancov. Ukazuje sa, že medzi benefitmi, ktoré ľudí lákajú najviac, sú najmä tie, čo súvisia s väčšou voľnosťou. Aj z tohto dôvodu ponúkajú firmy čoraz častejšie výhody ako flexibilný pracovný čas a možnosť pracovať z domu. Aktuálne platí, že flexibilnú pracovnú dobu má až 38 percent zamestnancov v hlavnom meste.

Čítajte aj:

Na Slovensku bude fungovať nový nástroj proti korupcii

 

 

zdroj profesia.sk

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
09. 09. 2019


comments powered by Disqus