Dnes je 07.05.2021

Matovič na ministerstve financií, stále sú pochybnosti?

Ministrom financií sa stal bývalý premiér Matovič, pochybností je mnoho, prečo nedôverujú bývalému premiérovi?

Ministrom financií sa stal bývalý premiér Matovič a tento krok vyvolal niekoľko pochybností, či toto bude správne riešenie situácie na Slovensku. Expremiér chcel mať nejaké miesto vo vedení Slovenska a ak sa už kritizovalo zriadenie nového úradu vicepremiéra, špeciálne pre odstupujúceho premiéra, tak prišlo nové riešenie a to výmena premiéra a ministra financií. Napriek tomu tam istota nie je.

Zásadným problémom, ktorý môže nastať a myslím, že do niekoľkých mesiacov sa tento problém prejaví je to, že dvaja ľudia, ktorí si vykrikovali rôzne veci, teda Sulík a Matovič sú stále v riadiacich funkciách Slovenska. Ich spolupráca je rovnako úzko spojená presne tak, ako keď premiérom bol Matovič a teda je otázne kedy a v čom nastane prvý konflikt a znovu sa budú mesiace urážať.

Stále je to o prejave rôznych ľudí a to sme tu už videli. Myslieť si, že odrazu bude všetko iné a skvelé je zvláštne a aj keď sa nám Sulík s Matovičom tieto dni snažili navodiť tento pocit, nemyslím, že tomu niekto dokáže aj uveriť. Všetci tak trochu očakávajú prvý konflikt a to nie preto, že by boli všetci neprajníci, ale za ten čas už dokážeme v týchto dvoch pánoch pomerne výrazne čítať a odhadovať ich reakcie.

Aj samotný Sulík neraz hovoril o pomstychtivosti bývalého premiéra Matoviča a nechce sa mi veriť, že toto celé čo sa za mesiac na Slovensku dialo nechá len tak. Pomsta môže vyzerať rôzne, necháme sa prekvapiť. Problém to bude pre Slovensko, lebo už niečo takéto nechceme, nie je to dobré, aby sa mesiac v krajine nerobilo nič a pritom nás presviedčali, že všetko funguje.

Pochybnosti vyvolali aj neustále tvrdenia Sulíka, že Matovič nie je spôsobilý byť premiérom Slovenskej republiky. Sulík sa neraz nechal počuť, že Matovičovu nespôsobilosť myslel výhradne na funkciu premiéra, ako minister financií už zrejme nevadí. Napriek tomu, my ostatní zmýšľajúci ľudia, ktorí nehľadáme úniky v slovách si myslíme, že ak niekto nie je spôsobilý byť premiérom, je otázna spôsobilosť ako minister.

Ministerstvo financií je zásadný rezort, ktorý musí fungovať neustále a dobre. One time a next time stojí Slovensko v tomto rezorte množstvo financií a preto sa tu nemôžu robiť chyby, ani rôzne divoké nápady. Všetko má svoje pravidlá s ktorými sa musí pracovať. Matovič o sebe povedal, že on nie je na bežnú politiku, preto je otázne ako netradične a po svojom chce na tomto rezorte pracovať.

Nie je to o tom, že by niekto chcel neustále spochybňovať ministra financií Matoviča, je to tom, že sa ukázalo čo všetko vie robiť a čo nie. Povedal to neraz aj on sám, povedali to o ňom jeho koaliční partneri a hoci sa to potom snažili slovne meniť, tak ľudia vedia čo a kedy sa hovorilo. Určite, je nutné dať novému ministrovi a starému premiérovi šancu aby ukázal ako vie zlepšovať financie na Slovensku.

Čítajte aj:

Neschopnosť ako obetovanie sa za stabilitu? Minister zdravotníctva odstúpil zvláštne, odstúpi aj Matovič?

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
06. 04. 2021


comments powered by Disqus