Dnes je 26.05.2019

Na severe nasnežilo, premenlivé počasie bude pokračovať

Do našej oblasti sa dostal chladnejší vzduch. Vďaka nemu klesá hranica sneženia a na severe nasnežilo.

Naša oblasť sa dostala do chladnejšieho vzduchu. Ten sa k nám dostáva od severozápadu z oblasti Severného mora po okraji tlakovej níže, ktorá sa aktuálne nachádza nad západnou Európou.  Vďaka tomu klesá hranica sneženia, ktorá na severe územia klesla aj do najnižších polôh. Teploty sa pritom už udržujú pod bodom mrazu a takto to bolo aj počas noci.

Až do rána sa v oblasti severného Slovenska vyskytovalo sneženie a to pri záporných teplotách. Napadlo  až niekoľko centimetrov nového snehu. Ako to bude vyzerať s počasím v nasledujúcich dňoch a môžeme sa tešiť na príjemný víkend s teplým počasím? Predpoveď na víkend sa môže ešte mierne pozmeniť, no vyhliadka hovorí, že cez víkendové dni by mohlo prísť mierne oteplenie.

Dovtedy bude na Slovensku premenlivé počasie, s dažďom a na severe aj v nižších polohách so sneženim. Vplyv bude mať stále chladnejší vzduch a to sa prejaví aj na teplotách, ktoré sa budú pohybovať v medziach priemeru. Ako sme už spomínali víkend by mohol priniesť oteplenie, ale to nastane až v nedelu, kde by teploty mohli prekročiť 10 stupňov.

Čítajte aj:

Finančná správa testuje projekt online elektronických pokladníc

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
13. 03. 2019


comments powered by Disqus