Dnes je 27.07.2021

Na Slovensko mieri ďalšie sneženiem sneh sa vyskytne aj v nížinách

Na Slovensku sa vyskytne vlna sneženia. Tá prinesie sneženie najmä na severozápad, ale vyskytovať sa bude aj na mnohých ďalších častiach Slovenska.

Slovensko čaká ďalšia vlna sneženia, ktorá do našej oblasti dorazí v studenom vzduchu. Vďaka tomu bude snežiť na takmer celom našom území i keď nepôjde o najvýdatnejšie zrážky. V týchto chvíľach počasie na našom území ovplyvňuje tlaková výš. Jej výbežok má vplyv na vývoj počasia aj u nás, čo sa ani v nasledujúcich hodinách nezmení. Až do utorka nás tak po rozpustení ranných hmiel čaká prevažne jasné až polooblačné počasie s minimom zrážok a s nízkymi teplotami, ktoré sa budú udržiavať počas noci pod nulou a v priebehu dňa maximálne slabo nad bodom mrazu. Zmena príde počas utorka.

Cez naše územie totiž začne od severozápadu postupovať frontálny systém. Najskôr postúpi teplý a následne studený front, ktoré na naše územie prinesú zrážky. Pôjde prevažne o sneženie, no výnimkou bude krajný západ v oblasti Bratislavy, kde sa môžu vyskytnúť aj zrážky zmiešané, či mrznúce. Na zvyšku územia však bude snežiť. Sneženie na Slovensko dorazí v utorok vo večerných hodinách z Moravy. Snežiť by počas noci na stredu malo predovšetkým v severozápadnej polovici nášho územia.

Pretože teploty by sa v noci z utorka na stredu mali pohybovať pod bodom mrazu, tak snehové vločky sa budú na podchladenom zemskom povrchu udržiavať a vytvárať sa tak začne snehová pokrývka. Len do stredajšieho večera napadne v severozápadnej polovici Slovenska do 3 cm nového snehu a to vrátane nížin, no v Žilinskom kraji to môže byť aj okolo 5 cm.

Sneženie by sa v stredu ráno malo postupne rozšíriť aj nad ďalšie miesta nášho územia a postupne sa presunie aj smerom nad východné Slovensko. Zrážky by sa na našom území mali vyskytovať až do stredajšieho poludnia. Následne budú zrážky od severozápadu ustávať, no to sa netýka severných regiónov Slovenska.

Tu by sa aj naďalej mali v nasledujúcich dňoch vyskytovať zrážky, nakoľko po prechode frontálneho systému sa dostaneme do studeného a vlhkého prúdenia, ktoré do severných regiónov, predovšetkým na severné návetria hôr bude prinášať aj naďalej sneženie. Nasledujúce dni na našom území odštartujú pravé zimné počasie. Po snežení na konci týždňa, ktoré prinesie na Slovensko aj sneh sa čaká ochladenie. Naviac prvé informácie hovoria o tom, že budúci víkend by sa mohlo veľmi výrazne ochladiť a to až tak, že nás čakajú arktické dni, teda dni kedy teplota nemusí ani počas dňa vystúpiť nad -5 °C.

Čítajte aj:

Kedy sa vrátia deti do škôl? Keď sa vrátia dospelí k rozumu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
11. 01. 2021


comments powered by Disqus