Dnes je 27.07.2021

Na Slovensko mieri veľmi silný vietor

V sobotu večer sa na Slovensko priženie studený front na čele ktorého sa bude vyskytovať veľmi silný vietor. Ten môže na juhozápade Slovenska spôsobovať aj materiálne škody.

Víkend začal na našom území so stabilným a niekde ešte aj so slnečným počasím. Oblačnosť začala od západu pribúdať a v noci sa vyskytli aj zrážky. Oveľa výraznejšie dorazia v noci na nedeľu a ich príchod bude sprevádzať veľmi silný vietor, ktorý môže na našom území spôsobovať aj materiálne škody.

Noc na sobotu prinesie dážď, predovšetkým do západnej a severozápadnej časti Slovenska a napršať by malo zväčša do 5 mm.  V sobotu počas dňa zrážky ustanú, ale ďalšia vlna príde v sobotu.  V sobotu vo večerných hodinách začne cez naše územie postupovať studený front, ktorý prinesie výraznejšie zrážky, ale na jeho čele sa môžu vyskytnúť aj búrky. Najväčším nebezpečenstvom však bude veľmi silný vietor, ktorý sa bude vyskytovať na čele tohto studeného frontu.

Príchod silného vetra sa na naše územie očakáva v sobotu po 21:00, pričom najsilnejšie poryvy vetra by mali byť zaznamenávané pravdepodobne medzi 22:30 až 01:00.

V ohrození je predovšetkým západné Slovensko, kde nárazy vetra môžu dosahovať rýchlosť 15 až 24 m/s, no v okresoch Bratislava, Senec, Dunajská Streda a Komárno bude vietor dosahovať nárazy až do 30 m/s. Takýto silný vietor je na súčasnú ročnú dobu nezvyčajný. Nárazový vietor môže na našom území vyvracať stromy, strhávať elektrické vedenia a spôsobovať ďalšie materiálne škody. Na našom území bude premenlivo.

Čítajte aj:

V Smere už nie je taký jednotný názor ako kedysi

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
23. 05. 2020


comments powered by Disqus