Dnes je 29.11.2021

Na Slovensko postúpi sneženie, sneh napadne aj v nižších polohách

Slovensko sa aj v nižších polohách dočká prvého snehu, do našej oblasti totiž v nadchádzajúcich hodinách postúpi chladnejší vzduch a súčasne bude postupovať oblasť nižšieho tlaku vzduchu, ktorá prinesie spomínané sneženie.

Na Slovensku po niekoľkých dňoch inverzného a hmlistého počasia je  ustálené, prevažne jasné až polojasné počasie. Naše územie v závere pracovného týždňa čaká pomerne zásadná zmena v charaktere počasia. Táto zmena bude taká výrazná, že aj do niektorých najnižších polôh môže priniesť prvý sneh. Situácia je však stále pomerne komplikovaná, pretože hranica medzi snežením a dažďom bude postupovať priamo cez naše územie.

Nad naše územie najskôr postúpi chladnejší vzduch od severozápadu a v tomto chladnom vzduchu začne cez našu oblasť postupovať tlaková níž, ktorá prinesie počas piatka výdatnejšie zrážky. Tie budú aj snehové.  Výrazná zmena v charaktere počasia bude na Slovensku v priebehu piatka. Už v ranných hodinách sa začnú od juhozápadu rozširovať zrážky, ktoré budú spočiatku kvapalné. Okolo poludnia môže byť sneženie čiastočne aj na Slovensku.

Sneh sa môže vyskytnúť na viacerých miestach Slovenska, hranica medzi snežením a dažďom bude pomerne krehká. Najvyššia pravdepodobnosť sneženia je v oblastiach, ležiacich čo najviac severozápadne. Snežiť môže napríklad v nižších polohách Záhoria, Myjavska, Kysúc, či na Považí. Ďalšia vlna sneženia dorazí na naše územie v priebehu víkendu a taktiež čaká sneženie predovšetkým severozápadné oblasti nášho územia. Na Slovensku sa vyskytne zimné počasie.

Čítajte aj:

Na Slovensku sa ľudia zadlžujú, aj keď nemusia

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
24. 11. 2021


comments powered by Disqus