Dnes je 06.03.2021

Na Slovensko prichádza ďalšie sneženie, v noci pribudlo ďalších 15 cm

Slovensko aktuálne zažíva vlnu zimného počasia, ktorá prináša mrazy a aj výdatnejšie sneženie. V priebehu nasledujúcich hodín bude naďalej na našom území sneh.

Takúto dlhú epizódu zimného počasia sme tu ešte túto zimnú sezónu nemali. Naše územie sužuje vlna mrazov a sneženia o ktoré sa stará aktuálne vhodné rozloženie tlakových útvarov. Do našej oblasti totiž od severu prúdi studený, pôvodom arktický vzduch. Ten je vlhký, vďaka čomu sa predovšetkým na severe vyskytuje sneženie.

V tomto vlhšom vzduchu sa v našej oblasti tvoria početné snehové zrážky, ktoré sa vyskytujú najmä na severe a to predovšetkým na náveterných stranách hôr. Spomedzi hôr je najviac snehu na Chopku a to už 162 cm.  Aj v priebehu noc sa vyskytla vlna sneženia, pričom bola opäť výrazná. Snežiť začalo predovšetkým vo večerných hodinách od 19:00 na takmer celom severnom a postupne aj východnom Slovensku.

Najintenzívnejšie sneženie začalo v ranných hodinách, kedy na severe začal sneh pribúdať s rýchlosťou 1-2 cm za hodinu. Sneženie by malo ustať dnes na poludnie. Do rána mohlo napadnúť od 5 do 10 cm snehu, no na horách až do 20 cm nového snehu.

Čítajte aj:

Naozaj môžu všetko? Prevziať politickú zodpovednosť by mali mnohí z koalície

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
17. 01. 2021


comments powered by Disqus