Dnes je 06.03.2021

Na Slovensko prichádza mrazivé počasie, aj so snežením

Na Slovensku sa vyskytuje aj sneženie a snehové prehánky, okrem toho prichádza zimné počasie.

Aktuálne máme snehové prehánky takmer na celom území Slovenska. Najviac snehu sa včera vyskytlo predovšetkým na severe stredného Slovenska a na východe. V noci môže byť v niektorých lokalitách Banskobystrického, Žilinského a Prešovského kraja teplota  až -20°C.

Počasie aj na začiatku víkendu prinesie na celé Slovensko pravú zimu. Dnes bude na našom území  V severnej polovici oblačno až zamračené a miestami sneženie. V južnej polovici premenlivá oblačnosť a zrážky len ojedinele. Poriadne mrazy očakávame aj v priebehu dňa a severné časti Slovenska budú mať arktický deň, teda teplota sa bude aj cez deň pohybovať okolo -12 stupňov.

Počasie druhý víkendový deň bude na našom území spočiatku prevažne v oblačnom charaktere. Cez deň zmenšovanie oblačnosti a ochladzovanie a arktické dni na Slovnesku budú pokračovať. Poriadna zima bude aj začiatkom budúceho týždňa, kedy sa teploty na severe Slovenska môžu pohybovať okolo -25 stupňov. V priebehu budúceho týždňa budú teploty miernejšie, no vyskytovať sa bude viac snehu a na Slovensku budeme mať premenlivejšie počasie.

Čítajte aj:

Naozaj môžu všetko? Prevziať politickú zodpovednosť by mali mnohí z koalície

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
16. 01. 2021


comments powered by Disqus