Dnes je 13.11.2019

Na Slovensko prišiel veľmi výdatný dážď. Spadne až do 80 mm

Naše územie zasiahnu veľmi výrazné zrážky spoločne s búrkami, ktoré prinesú desiatky milimetrov zrážok. Pršať môže v niektorých oblastiach až do stredajšieho večera.

Počasie nad Európou naďalej ovplyvňuje výrazný zvlnený studený front na ktorom sa tvoria početné búrkové vlny. Tie už počas včerajšieho dňa a noci potrápili najmä severozápadné Slovensko a v priebehu dnešného dňa najmä východ. Nasledujúce hodiny nás čaká veľmi výdatný dážď, ktorý prinesie za 24 hodín také zrážkové úhrny, ktoré na našom území už veľmi dlho nespadli.

Najvýdatnejšie zrážky sa očakávajú v oblasti Gemera, kde by mohlo spadnúť až do 80 mm zrážok. Pôjde o kombináciu dažďa a vnorených búrok, pri ktorých zosilnejú zrážky. Rozsiahle zrážkové pole, ktoré prinesie výdatný dážď a aj vnorené búrky sa začalo nad naše územie nasúvať pred polnocou z Maďarska a prinesie dážď najmä na stredné a východné Slovensko. Pršať by malo až do stredajšieho popoludnia.

Studený front okrem dažďa a búrok prinesie ochladenie, ktoré sa našom území zdrží aj do začiatku víkendu. Cez víkend by sa malo postupne oteplovať, no tropické horúčavy nebudú. Cez víkendu sa ojedinele na Slovensku môžu vyskytovať prehánky, alebo aj búrky. Napriek tomu bude cez víkend príjemné letné počasie.

Čítajte aj:

Nový spôsob platby od Slovenskej sporiteľne chce banka viac propagovať

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
14. 08. 2019


comments powered by Disqus