Dnes je 18.08.2019

Na Slovensko sa vrátila zima

Včerajšie ráno zaskočilo mnohých obyvateľov severného Slovenska a cestári museli obnoviť zimnú údržbu. Lokálne totiž spadlo až cez 10 cm.

Do Európy prúdil veľmi studený vzduch, ktorý priniesol prudké ochladenie a nízke teploty, ktoré sa včera ráno na severe pohybovali okolo nuly. Ani počas dňa nebolo o nič teplejšie. Maximálne teploty sa pohybovali  do +5 °C. Vďaka ochladeniu sa počas noci a rána vyskytovalo sneženie, ktoré prinášalo čerstvú nádielku snehu do viacerých oblastí. Najviac však snežilo na horách, kde sme sa z leta dostali naspäť do zimy.

Sneženie však včera ráno zasiahlo aj mestá a obce. Žilinský samosprávny kraj informoval, že na cesty museli vyraziť cestári a vykonávať zimnú údržbu. Na Orave miestami napadlo do 6 centimetrov snehu, v horských oblastiach severnej Oravy aj viac ako 10 centimetrov. V pohotovosti boli všetky strediská Správy ciest ŽSK Dolný Kubín, Námestovo a Trstená.

Najkritickejšia situácia bola na horských priechodoch Príslop a Malatiná, cestári však zasahovali aj v Oravskej Polhore, Oravskej Lesnej, v Zakamennom či Zuberci. Dokopy bolo vo výkone 7 cestárskych vozidiel, spolu najazdili takmer 500 kilometrov.

Husto snežilo i na Liptove. V Jasnej napadlo do 10 centimetrov snehu, na horskom prechode Čertovica až do 12 centimetrov. V teréne boli 3 cestárske vozidlá, cesty odhŕňali i posýpali. Napriek hustému sneženiu sa im podarilo udržať premávku plynulú a cesty boli zjazdné. I naďalej zostáva zvýšený dohľad a cestári monitorujú horské priechody.

Čítajte aj:

Parlament schválil niekoľko zmien v zákone

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
15. 05. 2019


comments powered by Disqus