Dnes je 20.09.2021

Na Slovensku bude tento týždeň nezvyčajné teplo, môže byť až 30°C

Na Slovensku bude nasledujúce dni mimoriadne teplé počasie, nestáva sa tak často, že teploty uprostred septembra budú dosahovať až hranicu 30°C.

Na Slovensku by v nasledujúcich dňoch mal pokračovať stabilný charakter počasia a bude teplo. Od začiatku septembra je na našom území veľmi teplé a stabilné počasie. Nadchádzajúce dni sa nič podstatné nezmení a bude ešte teplejšie.Počasie už niekoľko dní ovplyvňuje komplex tlakových výší, ktoré sa presúvajú cez vnútrozemie Európy a zabezpečujú tak stabilný charakter počasia.

Tento charakter počasia bol v strednej Európy narušený počas víkendu a rovnako tomu bolo aj včera. Nad našou oblasťou sa totiž nachádza oklúzny front, ktorý prináša prehánky a búrky. Od dnes bude počasie stabilnejšie, ovplyvní ho nasúvajúci sa výbežok tlakovej výše, ktorá sa zvýrazňuje nad Stredozemným morom a v priebehu tohto týždňa sa pomaly bude presúvať smerom cez Európu.

Po okraji tejto tlakovej výše bude do Európy prúdiť veľmi teplý vzduch od juhozápadu. Nadchádzajúce dni sa očakáva veľmi teplý charakter počasia. Teploty by na našom území mali stúpať na 23 až 28°C, ale od stredy bude ešte teplejšie a teploty v najteplejších oblastiach Slovenska dosiahnu až hranicu 30°C. Ak sa pozrieme na porovnanie s dlhodobým teplotným normálom, tak zistíme, že blížiace sa teploty sú v porovnaní s dlhodobým normálom až o 10 °C vyššie. Na Slovensku sa bude vyskytovať príjemné počasie.

Čítajte aj:

Koalícia preskupuje sily, dôležitou témou je ponechanie funkcie ministerkám

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
14. 09. 2021


comments powered by Disqus