Dnes je 06.03.2021

Na Slovensku budú teplé dni, zima sa tak skoro vyskytovať nebude

Nadchádzajúce dni prinesú prevažne stabilné počasie. So zrážkami nepočítajte. Pred nami je nadpriemerne teplé obdobie.

Slovensko čaká nasledujúce dni stabilné počasie bez zrážok. Okrem stabilného počasia na našom území zavládne aj veľmi teplé až nadpriemerne teplé obdobie. Zmena tak skoro nepríde. Počasie bude nasledujúce dni pod vplyvom rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa bude nachádzať nad Európou. Jej stred by sa v uprostred týždňa mal nachádzať priamo nad našim územím a v druhej polovici týždňa sa nad našu oblasť dostane nová tlaková výš.

Prítomnosť tlakovej výše zabezpečí v našej oblasti prevažne stabilné, prevažne jasné až polojasné počasie, no počítajte s rannými hmlami, či s nízkou oblačnosťou. Tá sa vyskytne na našom území predovšetkým ráno a dopoludnia a ojedinele sa môže udržať aj po celý deň.

Stabilné počasie prinesie aj veľmi vysoké teploty. Nadchádzajúce dni budú teploty po rozpustení ranných hmiel na našom území stúpať na 7 až 15°C, čo sú hodnoty aj o 7°C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné. K zmene počasia by malo prísť najskôr v závere budúceho týždňa, no ani toto nie je zatiaľ isté. Na Slovensku budeme mať príjemné počasie.

Čítajte aj:

Podľa koaličných partnerov zmätok vytvára premiér, ako vidí Richard Sulík možnosť predčasných volieb?

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
22. 02. 2021


comments powered by Disqus