Dnes je 06.03.2021

Na Slovensku sa ešte viac ochladí, cez víkend k nám začal prenikať arktický vzduch

Na Slovensku je cez víkend výraznejšie ochladenie, ktoré vyvrcholí v pondelok. Čakajú nás veľmi nízke teploty, ktoré cez deň nemusia vystúpiť do plusových hodnôt.

Od severu na naše územie v uplynulých dňoch prúdil morský arktický vzduch, ktorý najmä do severnej polovice územia priniesol intenzívne sneženie a zmenu teplôt, no nie takú výraznú, aká je v tieto  dni. Včera bolo v severnej polovici  Slovenska oblačno až zamračené a objavilo sa aj sneženie. V južnej polovici nášho územia bola premenlivá oblačnosť a zrážky sa cez deň očakávali len ojedinele.

Teploty nevystúpili príliš vysoko a pohybovali sa  v rozmedzí od -8 do -1°C, v noci od -4 do -14°C. Dnes sa začala situácia meniť. Od severu až severovýchodu k nám začal prúdiť studený kontinentálny arktický vzduch. V nedeľu sa na väčšine územia zmenší oblačnosť. Teploty budú cez deň od -10 do -3°C a v  noci sa ochladzuje na -8 až -19°C. Nie je vylúčené, že na našom území zaznamenáme v noci na pondelok teplotu pod -20°C, pričom najnižšie hodnoty môžu klesnúť aj pod -25°C.

Najväčšie ochladenie nás čaká v pondelok, kedy s vysokou pravdepodobnosťou zaznamenáme aj arktické dni (maximálna teplota nanajvýš -10°C). Studený vzduch sa však u nás dlho nezdrží a v druhej polovici budúceho týždňa sa opäť výrazne oteplí. V nižších polohách sneh s vysokou pravdepodobnosťou zmizne. Neskôr bude na Slovensku premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Povinná štátna karanténa zrejme nebola zbytočná, zišla by sa aj teraz

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
17. 01. 2021


comments powered by Disqus