Dnes je 17.05.2022

Na Slovensku sa vyskytnú silné búrky

Na Slovensku sú príjemné dni, pričom v priebehu štvrtka zažijeme na našom území tropický deň, teploty by mali prekonať 30°C a popoludní sa sa vyskytnú silné búrky.

Počasie na Slovensku má už od začiatku týždňa pod vplyvom rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu, ktorá zasahuje na naše územie od juhovýchodu. Súčasne po jej zadnej strane prúdi do našej oblasti veľmi teplý vzduch vďaka ktorému sa môžeme tešiť na tropický deň.

Vo štvrtok bude  do našej oblasti vrcholiť prílev teplého vzduchu. Pri slnečnom počasí budú teploty na Slovensku stúpať poriadne vysoko. Najteplejšie by malo byť na západnom Slovensku a vo Východoslovenskej nížine, kde sa môžu teploty dostať až na úroveň okolo 31°C. Dnes vyvrcholí príliv teplého vzduchu a to pred blížiacim sa studeným frontom, ktorý začne počasie na našom území ovplyvňovať už vo štvrtok. Numerické modely neočakávajú, že by sa nemalo jednať o nejaké plošnejšie búrky, ktoré budú spôsobovať  rozsiahlejšie škody. Práve naopak, lokálne hrozia silné, ba až supercelárne búrky.

Dnes popoludní sa tak treba pripraviť na nebezpečné búrky, ktoré hrozia predovšetkým na východe a na západe bude slnečno a horúco. Studený front postupne zmení počasie na celom našom území. Aj na západnom Slovensku sa počasie zmení. Zrážky sa tu nasunú v piatok skoro ráno od západu a pôjde predovšetkým o výraznejší dážď. Nemožno však vylúčiť ani búrku, ale pôjde o výrazne slabšie búrky ako sa očakávajú vo štvrtok.

Čítajte aj:

Matovič chce odvolať Lengvarského

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
12. 05. 2022


comments powered by Disqus