Dnes je 28.10.2021

Na Slovensku sa vyskytuje sneženie, miestami aj výraznejšie

Na Slovensku sa vyskytol prvý sneh, ktorý výraznejšie komplikácie nespôsobil.

Na Slovensku sa včera vyskytlo  sneženie, ktoré dorazilo aj do obývaných oblastí. Včera ráno sa zo snehu tešili obyvatelia Oravy, Liptova, Spiša a čiastočne aj Horehronia. V priebehu dňa sa sneženie sústredilo do oblasti  východného Horehronia, kde včera večer a v noci spôsobovalo asi najväčšie komplikácie.

Na Slovensku sa vyskytoval predovšetkým dážď, ale nad nadmorskou výškou 700 metrov sa vyskytoval sneh, pričom vo vyšších polohách sa dokonca aj vytvorila súvislá vrstva snehu. Na Slovensko začalo postupovať chladné, severné prúdenie, teploty, ktoré sň na našom území o 5 až 7°C nižšie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné. Súčasne vzduch, ktorý do našej oblasti prúdi nie je len studený, ale aj vlhký. Práve v tomto vlhkom vzduchu sa tvoria na našom území početné zrážky.

V priebehu dnešného dňa sa bude na Slovensku vyskytovať premenlivé počasie, bude polooblačno až oblačno a ojedinele prehánky. Naďalej bude chladno a vyskytovať sa budú aj výraznejšie mrazy. Na Slovensku sa bude vyskytovať chladnejšie premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Poslanecké platy budú stúpať a zaťažovať financie štátu aj naďalej

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
14. 10. 2021


comments powered by Disqus