Dnes je 20.10.2020

Na Slovensku sa začali tvoriť búrky a prichádza najvýdatnejšia vlna dažďa

Na našom území sa v priebehu večera tvorili aj búrky, ktoré prinášali ďalšie výdatnejšie zrážky. Súčasne sa nad naše územie blížila od juhozápadu výdatná vlna dažďa.

Počasie na našom území začal ešte včera ovplyvňovať studený front, ktorý priniesol prvú vlnu zrážok. Tá už na naše územia priniesla aj cez 20mm zrážok, no v priebehu večera sa na Slovensku začala vyskytovať najvýraznejšia vlna zrážok a dokonca aj búrok. Búrky sa lokálne vyskytovali už aj včera, pričom večer sme pozorovali na našom území najvýraznejšiu búrkovú činnosť. Tá sa vyskytovala predovšetkým na západnom a severozápadnom Slovensku.

Búrky ešte včera cez deň stihli na našom území vyprodukovať cez 450 bleskových výbojov a bolo treba počítať s tým, že búrky sa na Slovensku začali objavovať aj v priebehu večera.  V piatok v noci tak bolo treba na našom území počítať s mimoriadne upršaným počasím, pričom numerické modely hovorili, že v rámci tohto zrážkového poľa, ktoré sa nad naše územie nasúvalo  sa tvorili aj pomerne časté búrky.

Nočné búrk neboli sprevádzané nebezpečnými sprievodnými javmi a pri búrkach maximálne zosilnel dážď. Počas noci bol na Slovensku  výdatný lejak postupne na celom našom území. Zrážky by mali začať na našom území ustávať už dnes ráno od juhozápadu a už na poludnie by malo pršať len na krajnom východe a severovýchode. V priebehu sobory by mali zrážky postupne na našom území ustať, no na východ územia sa zrážky vrátia počas nedele.

Čítajte aj:

Situácia s koronavírusom sa na Slovensku môže dostať mimo kontrolu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
26. 09. 2020


comments powered by Disqus