Dnes je 27.09.2020

Na Slovensku sme mali rekordné teploty

Na našom území je už niekoľko dní pomerne suché a teplé počasie. Teploty stúpajú pomerne vysoko, pričom sa na viacerých miestach vyskytli denné rekordy.

Za počasie, ktoré máme na Slovensku môžeme vďačiť mohutnej tlakovej výši, ktorá nás vo veľmi teplom vzduchu ovplyvňuje. Tá sa v priebehu týchto dní presúvala cez našu oblasť ďalej na východ, pričom na jej zadnej strane, a teda na západe a severozápade Slovenska sa nachádzal najteplejší vzduch.

Teploty sa preto šplhali poriadne vysoko na krajnom západe, v Žilinskom kraji, ale aj vo vyšších polohách. Z dostupných údajov vyplýva, že rekordy sa prepisovali na vybraných staniciach v spomínanom Žilinskom kraji, ale aj v iných oblastiach - Oravská Lesná, Žilina, Čadca, Chopok, Brezno. Na týchto miestach  zaznamenali tropický deň, čiže teplota tam prekonala hranicu +30°C

Počasie sa začne postupne meniť. Vo štvrtok sa už na našom území očakáva prevažne veľká oblačnosť a vyskytovať sa budú aj prehánky. Výnimočne sa predovšetkým v oblasti hôr môžu vyskytovať aj búrky. Za týmto studeným frontom do našej oblasti prenikne chladnejší vzduch. Teploty sa na našom území zmenia o zhruba 10°C. Ochladenie bude výrazné nielen počas dňa, ale aj počas noci. Nočné a ranné teploty môžu klesať až k nule. Pohybovať sa budú od +9 do +1°C. Letné a nadpriemerne vysoké teploty tak na našom území skončia a nastúpi jesennejší charakter počasia.

Čítajte aj:

Na Slovensku sme si to pokazili, budú ďalšie opatrenia a zvláštne nápady ministra zdravotníctva

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
16. 09. 2020


comments powered by Disqus