Dnes je 27.09.2020

Na Slovensku sme si to pokazili, budú ďalšie opatrenia a zvláštne nápady ministra zdravotníctva

Na Slovensku sme si to pokazili, prípadov koronavírusu je veľa. Budú ďalšie opatrenia a úradníci sú na pokraji síl v dohľadávaní kontaktov s pozitívne testovanými. Minister zdravotníctva dostal zvláštny nápad.

Na Slovensku sme si situáciu s koronavírusom výrazne pokazili a tak by sa malo začať pristupovať k ďalším a tentoraz aj plošnejším opatreniam, ktorým sme sa dlhodobo vyhýbali. Aj tak sme sa k nim dostali a to pre nelogické správanie sa nie len ľudí, ale aj vedenia Slovenska, ktoré čakalo a nikto nevie načo.

Nových prípadov ochorenia COVID- 19 je stále čoraz viac a tak epidemiológovia zasadli a žiadajú to, čo mnohí logicky zmýšľajúci ľudia žiadali už dávnejšie. Obmedzenia na hraniciach s Ukrajinou, ktorá situáciu s koronavírusom výrazne nezvláda a množstvo „dovozového“ koronavírusu je práve odtiaľ.

Obmedzenia sa budú dotýkať aj nočných klubov, barov a diskoték, ktoré by mali byť v tejto situácii zatvorené, pretože práve v týchto miestach zodpovednosť ľudí nefungovala tak ako mala. K tomu sa na zoznam rizikových krajín pridávajú ďalšie krajiny o ktorých nedávno premiér Matovič povedal, že všetko je v poriadku a sú v druhej vlne na tom lepšie ako my. V tejto situácii je už toto porovnávanie zlé.

Všeobecne celý dovolenkový prístup bol nastavený zle a v boji o popularitu sa na Slovensku neprijali opatrenia, ktoré by výraznejšie vedeli obmedziť prísun koronavírusu z dovoleniek. Výzvy na to, aby sa necestovalo prišli v momente, keď na Slovensku už bolo množstvo prípadov a dostávame sa do stavu, kedy si začíname likvidovať systém.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva sú v tejto situácii mimoriadne vyťažené a naplno  dohľadávajú súvisiace kontakty s pozitívne testovanými na COVID- 19. Už na to kapacitne nestačia a tak máme reálnu hrozbu, že tento systém nebude fungovať korektne. Do tohto všetkého prišiel minister zdravotníctva s jedinečným nápadom. Pozitívne testovaní si budú svoje kontakty dohľadávať sami.

Aj hlúpy nápad je nápad, no toto lepenie systému, ktorý sa rozpadáva nie je v poriadku a ak sme nenašli v sebe tú zodpovednosť, aby sme necestovali, tak neviem či niektorí ľudia dokážu v sebe nájsť tú zodpovednosť a dôsledne obvolajú všetky svoje kontakty. Ide o vyslovene zlý nápad, ktorý môže spôsobiť väčšie šírenie koronavírusu po Slovensku.

Silácke reči o tom, ako nasilu budú hranice bez obmedzení boli a aj sú zbytočné. Tovar musí prúdiť, no zároveň musíme zachovať ochranu pred koronavírusom, proti ktorému chceme bojovať, no robíme to nelogicky. Nemusíme robiť to, čo pri prvej vlne, no niečo sa urobiť musí a to sa doteraz neurobilo. Tí, čo sú vo vedení krajiny by mali prevziať viac zodpovednosti za ochranu ľudí, pretože reči „nepokazme si to“ a „bude dobre“ sú už len frázou. Musíme byť zodpovednejší a potom bude lepšie.

Čítajte aj:

Koronavírus sa vo verejných financiách naplno prejavil až teraz

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
15. 09. 2020


comments powered by Disqus