Dnes je 21.02.2019

Na Slovensku vrcholia tropické horúčavy

Extrémne vysoké teploty na Slovensku vrcholia. Vystúpia na mimoriadne vysoké hodnoty, ktoré sú vysoko nadpriemerné.

Po zadnej strane tlakovej výše so stredom nad východom Európy prúdi do strednej Európy horúci, tropický vzduch. Mimoriadne vysoké teploty namerali už v mnohých okolitých krajinách, miestami padali aj rekordy. Počas dnešného dňa budú horúčavy vrcholiť aj u nás. Očakávame mimoriadne vysoké teploty, ktoré dosiahnu +32 až +37 °C. Takéto teploty sú aj na túto ročnú dobu veľmi vysoké. Oproti dlhodobému priemeru budú vyššie aj o 7 až 10 °C.

Juhozápad Slovenska v stredu popoludní sužovali intenzívne horúčavy. Tropický vzduch, ktorý tu prúdi od juhozápadu sa prejavuje výrazne. Miestami teplota už dosiahla počas stredajšieho popoludnia aj +35 °C. Stalo sa tak na stanici Mužla o 14-tej hodine.

Ochladenie príde cez víkend

Ochladenie nás čaká už od soboty, kedy denné maximá výrazne klesnú. Zatiaľ čo vo štvrtok budú teploty dosahovať od +32 do +37 °C, v sobotu to už bude podstatne menej. Denné maximá v prvý víkendový deň dosiahnu +23 až +29 °C, na východe bude ešte teplejšie, do +32 °C. Ochladenie bude citeľné, no dlho trvať nebude. Už v nedeľu bude cez +30 °C aj na západe Slovenska a teploty budú opäť každým dňom stúpať.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

 

-iMeteo.sk-
09. 08. 2018


comments powered by Disqus