Dnes je 20.09.2021

Na Slovensku zas s problémami, sedem dôvodov prečo nie je situácia v poriadku

Na Slovensku bude zas problém a zas hrozí, že budú prísne obmedzenia, bol dostatok času, aby sme situáciu vedeli viac kontrolovať.

Na Slovensku bude zas problém, vidíme to už regionálne a vidíme to pomerne skoro, problémy nastali už začiatkom tohto mesiaca. Je to presne termín, kedy sa začali vracať vo väčšom množstve rôzni dovolenkári a začali sa premiešavať kolektívy. Na toto všetko mali dozerať nie len kontroly na hraniciach, ale isté pravidlá, ktoré nám mali pomáhať zvládať situáciu. Po mesiacoch oddychu budú zrejme zas obmedzenia.

Prvý dôvod, prečo bude situácia na Slovensku zas komplikovaná, to sú hriechy minulosti bývalého ministra zdravotníctva Krajčiho, ktorého rezort akosi nenakúpil očkovacie látky v čase, keď sa ľudia zo strachu očkovať chceli. Vtedy sa mala táto situácia takticky využiť, ale o nejakej logike riešení sme ešte nepočuli. Dnes sa ľuďom očkovať nechce a uverili rôznym konšpiráciám.

Druhý dôvod sú rôzne konšpirácie, tých konšpirátorov nie je veľa, ale sú mimoriadne aktívni, ich aktivita predbehla všetkých a tak sa zdá, že sú všade. Nie sú, len ľudia, čo im neveria, prípadne majú iný názor až tak nevykrikujú a tak konšpirátori dokážu ovplyvniť množstvo ľudí. Nikto z vedenia Slovenska ich nedokázal argumentačne ovplyvniť a to je zásadný problém, vyzerá to tak, že dnes to už bude zložitejšie.

Tretí dôvod, ktorý súvisí s druhým je, že neexistovala a neexistuje žiadna očkovacia kampaň. Ľudia sú názorovo veľmi mimo a dnes už nechcú veriť ani rôznym odborníkom. Kampaň nerobil Krajči a ani teraz to nie je veľmi ideálne. Skôr to brzdí minister financií Matovič, ktorý nesúhlasí s nejakou zvláštnou kampaňou a nechcelo sa mu na niečo také vyčleniť financie. Takto si tu žijeme.

Štvrtý dôvod je obrovská angažovanosť politikov v odborných témach. Politici o odborných témach nevedia nič, to nie je ani nutné aby vedeli, ale nemali by sa vyjadrovať k veciam, kde neraz ukázali, že sa zamotávajú vo svojich slovách. Platí to pre expremiérov Pellegriniho, Fica, ale aj Matoviča, či iných, ktorí mali pocit, že sa musia ku všetkému vyjadriť. Aj politici prispeli k strate dôvery ľudí v očkovanie.

Piaty dôvod, všetko sa robí pomaly a s rôznymi opatreniami sa vždy čakalo. Okrem toho vymožiteľnosť opatrení je takmer žiadna. Vidíme to denne a tak si na Slovensku pridávame k poriadnym problémom. Šiesty dôvod je, že množstvo ľudí vidí túto neschopnosť štátu a zneužíva to, teda nedodržiava aj to málo opatrení, ktoré by vedeli situácii pomôcť. Štát v prísnej kontrole nefungoval a nefunguje.

Siedmy dôvod budúcich možných problémov je, že neustále sa funguje na rôznych výnimkách a v nevhodnom čase sa robia rôzne podujatia, ktoré teraz naozaj nemuseli byť. Takto si ohrozujeme nie len zdravotníctvo, ale aj vzdelanie, firmy. Nepoučili sme a ani len trochu z nedávnej minulosti a hoci máme už aj pomoc vo forme očkovania, nedokážeme ju využiť. Na Slovensku nebude situácia v poriadku a môžeme si za to sami.

Čítajte aj:

Ministerstvo financií, ani reforma, ani odškodňovací zákon

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
14. 09. 2021


comments powered by Disqus