Dnes je 20.04.2021

Napriek opatreniam je stále viac pracovných ponúk

Na Slovensku je aj napriek nepriaznivej situácii viac pracovných ponúk.

Analýza pracovného portálu Profesia.sk rozoberá situáciu na trhu práce po dvoch mesiacoch roka 2021. Počty ponúk sú vysoké napriek tomu, že niektoré sektory sú už pár mesiacov takmer vypnuté. Vyše 32-tisíc. Taký bol počet pracovných ponúk, ktoré uverejnili zamestnávatelia za prvé dva mesiace roka 2021 na Profesia.sk.

Vývoj ponúk po mesiacoch nasvedčuje, že súčasnosť môžeme prirovnať k číslam z novembra. Počty pracovných inzerátov sa od konca jesene zastabilizovali. Výnimkou bol december, kedy najväčší portál na Slovensku evidoval zhruba 12-tisíc ponúk. Posledný mesiac v roku je každoročne typický nižšou frekvenciou uverejňovania nových pracovných príležitostí. Pre porovnanie, december 2019 priniesol zhruba 14 400 inzerátov.

Od príchodu koronavírusu bola u nás najlepšia situácia v septembri. Trh práce vtedy neobmedzovali prísne opatrenia a Profesia evidovala viac ako 17 600 ponúk. Pracovné ponuky sa stále držia na zaujímavých urovniach, je otázne ako bude vyzerať vývoj pracovných ponúk na Slovensku.

Čítajte aj:

Politici si prehadzujú vinu za situáciu na Slovensku

 

 

zdroj profesia.sk

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
04. 03. 2021


comments powered by Disqus