Dnes je 25.06.2019

Nárazy vetra prekonali na západe rýchlosť 100 km/h

Veľmi silný vietor úradoval na juhozápade Slovenska. V nárazoch dosiahol až takmer 100 km/h. Vo Viedni túto hranicu presiahol.

Veľmi silný vietor dorazil na Slovensko a v noci začal úradovať v oblasti juhozápadu. V oblasti Bratislavy bol hlásený nárazový vietor o rýchlosti do 100 km/h.  Silný vietor zasiahol aj rakúske hlavné mesto Viedeň, kde bol zaznamenaný náraz vetra až 109 km/h.  Počas noci sa očakávalo , že vietor bude naďalej naberať na intenzite, pričom najsilnejší bol cca od polnoci do 4 rána.

Okrem toho sa počas včerajšieho večera zaznamenali aj búrky. Nad našou oblasťou sa zmiešali teplotne rozdielne vzduchové hmoty v dôsledku čoho sa na našom území vyskytli aj búrky. Tie sa vyskytli najskôr v oblasti Banskej Bystrice, kde udrelo viac ako 100 bleskov. Najviac sa blýskalo v okolí Banskej Bystrice a Zvolena. 

Počas noci sa búrky objavovali  na severe nášho územia. Blýskalo sa v okolí Žiliny, Martina, ale aj na Liptove. Za 20 minút udrelo najviac bleskov nad Malou Fatrou. Detekcia bleskov zaznamenala zhruba 25 bleskov. Búrky sa ešte aj počas noci objavovali na severe nášho územia. Slovensko bolo počas uplynulého víkendu počasím mimoriadne skúšané a vietor spôsobil komplikácie nie len v doprave, ale aj energetikom, v susedných krajinách museli energetici vyhlásiť kalamitný stav.

Čítajte aj:

Ako sú na tom Slovenské ženy? V spoločnosti sú viac znevýhodnené

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

 

-iMeteo.sk-
11. 03. 2019


comments powered by Disqus