Dnes je 26.05.2019

Naše hory majú snehovú nádielku. Napadne do 30 cm snehu

Uplynulé týždne priniesli na naše hory odmäk a sneh nepribúdal. To sa zmení v nasledujúcich hodinách. Lyžiarske strediská sa môžu tešiť.

Vplyvom chladnejšieho prúdenia sa na naše hory vrátili celodenné mrazy, no okrem mrazov čaká naše hory aj dávka sneženia. Do piatka by na horách nášho územia mala napadnúť celkom bohatá snehová nádielka. Cez naše územie totiž budú v chladnejšom vzduchu postupovať jednotlivé frontálne vlny, ktoré prinesú zrážky a tie budú na horách vo forme snehu.

Najvýdatnejšie sneženie zasiahne naše hory v noci zo štvrtka na piatok, kedy môže sneh pribúdať s intenzitou až 2 cm za hodinu. Do piatkového poludnia by na našich horách malo napadnúť 10 až 15 cm nového snehu. Najviac snehu by malo pripadnúť v oblasti Nízkych Tatier a to až okolo 30 cm.

Vyhliadka na víkend hovorí, že cez víkendové dni by mohlo prísť mierne oteplenie. Dovtedy bude na Slovensku v nižších polohách premenlivé počasie, s dažďom. Vplyv bude mať stále chladnejší vzduch a to sa prejaví aj na teplotách, ktoré sa budú pohybovať v medziach priemeru. Ako sme už spomínali víkend by mohol priniesť oteplenie, ale to nastane až v nedelu, kde by teploty mohli prekročiť 10 stupňov.

Čítajte aj:

Banská Bystrica bude mať Akciu za krajšie mesto

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

 

-iMeteo.sk-
14. 03. 2019


comments powered by Disqus