Dnes je 18.08.2019

Nedeľa bola na Slovensku s búrkami, miestami boli aj intenzívne

Nedeľa priniesla na mnohé miesta na Slovensku búrky, niekde sa vyskytli aj intenzívne zrážky.

Nedeľa bola na Slovenskú s búrkami, tie sa tvorili v teplejšom vzduchu na studenom fronte na juhu stredného Slovenska, no najzaujímavejšie boli búrky, ktoré sa vytvorili v Maďarsku a v priebehu nedeľného podvečera začali  postupovať Podunajskou nížinou od východu smerom k západu.

S búrkami bolo treba počítať najmä v oblasti západného Slovenska a predovšetkým v oblasti Podunajskej nížiny. Smerom k západu však riziko búrok začalo výrazne klesať a spolu s tým už aj vzniknuté búrky začali čoraz západnejšie slabnúť.  Búrky sa okrem západného Slovenska vyskytli aj na Orave, či Liptové, kde taktiež priniesli lokálne výraznejšie dažďové zrážky.

Tieto búrky zmiernili deficit dažďa a našťastie neurobili žiadne škody. Ako to bude vyzerať s počasím v ďalších dňoch nového pracovného týždňa? Výrazné oteplenie zatiaľ určite nečakajte a počasie bude veľmi premenlivé, na stabilnejšie slnečné počasie si budeme musieť ešte počkať. Detailnejšiu predpoveď ešte prinesieme, no vyzerá to tak, že sever Slovenska sa može dočkať snehu.

Čítajte aj:

Viac opozičných strán, viac spolupráce?

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

 

-iMeteo.sk-
13. 05. 2019


comments powered by Disqus