Dnes je 30.06.2022

Nefunkčná koalícia výrazne ovplyvňuje Slovensko

Koalícia na Slovensku nie je plne funkčná, pri každom zákone sa objavujú výrazné nezhody, ktoré ovplyvňujú Slovensko.

Koalícia na Slovensku má výrazné nezhody, takmer vo všetkom, na čom pracuje. Zákony, ktoré sa tvoria sú nedokonalé, nieže by v minulosti zákony, ktoré tvorili predošlé koalície boli skvelé, mali množstvo chýb, ale dnes sa ukazuje, že ak sa do parlamentu dostane niečo takéto ako je dnes a k tomu ak koaliční partneri sú akí sú, má to výrazný vplyv na Slovensko. Je to v časoch epidémie a výrazného stúpania cien.

Koalícia, ktorá pracuje rôzne

Akoby si niektorí koaliční partneri stále nedokázali uvedomiť, že majú možnosť riadiť túto krajinu, hoci v časoch rôznych, ktoré nie sú také, ako mali predošlé koalície. Pri každom vystúpení počúvame od rôznych ministrov a premiéra návraty k minulosti. Fico, Pellegrini a iní. Staré kauzy, ktoré sa už opotrebovali, pretože dnes ľudia chcú vedieť ako sa im pomôže, nie čo sa dialo pred rokmi.

Na niečom takom koalícia vyhrala, ale nedá sa o tom hovoriť stále, je mi jasné, že ak už nie je ako obhájiť nefunkčnosť koalície, musíme sa vrátiť k tomu, čo bolo. Odpútanie pozornosti má čoraz slabší efekt. Viac priťahuje pozornosť nečinnosť koalície v časoch, keď treba rýchlo pracovať a pomáhať ľuďom. Vieme to vôbec? Tak, ako v časoch epidémie si neberieme príklad z ostatných krajín, ktoré majú kvalitnú pomoc.

Neustále hádky v koalícii stáli Slovensko množstvo financií a nehovoriac o tom, že sa pretlačili mnohé nápady jednotlivca, dnes ministra financií, ktoré neboli vždy dobré a stáli Slovensko milióny eur. Tieto financie by sa dnes zišli na mnohé iné, rovnako by sa zišli kvalitnejší ľudia vo vedení Slovenska, pretože dnes vidíme zoskupenie, ktoré netuší ako ľudia na Slovensku fungujú.

Máte nejaký nápad ako pomôcť pri tvorbe zákonov, prípadne máte návrh na zákon, ktorý pomôže? Zrejme si vás v tomto prípade nikto nevšimne, pretože dnes sa v koalícii a medzi poslancami presadzujú osobnosti, ktoré majú patent na rozum, ale zároveň nevedia nič o živote na Slovensku. Ak sme očakávali, že táto koalícia bude iná, tak je, ale absolútne iná ako ostatní ľudia.

Koaličné nezhody predlžujú prijímanie dôležitých opatrení, ktoré v iných krajinách fungujú. Nie je to stále o rôznych nezhodách, dnes sa hovorí už o tom, že Slovensko nemá na nič financie. Ako sme sa do tohto momentu dostali, predovšetkým ako sa Slovensku podarilo neuveriteľne zadlžiť, to sa nevie. Dlh stúpal a stúpa aj ostatným krajinám, ale v nich sa pomáha výraznejšie.

Nezhody v koalícii, ktoré majú ovplyvňujú fungovanie Slovenska, koalícia sa napriek všetkému stále dokáže podržať, keď sa treba podržať vo funkciách, v opačnom prípade, ak ide o pomoc ľuďom spolupráca koalície je nemožná. Nevieme presne vyčísliť ako tieto nezhody ovplyvnili verejné financie Slovenska a financie ľudí, vieme, že neschopnosť pomáhať výrazne ovplyvní Slovensko.

Čítajte aj:

Slovenská pomoc s nárastom cien stále nefunguje

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
19. 06. 2022


comments powered by Disqus