Dnes je 27.02.2020

Nezamestnanosť je nízka, myslí si Fico s Richterom

Miera nezamestnanosti je vraj nízka, je optimizmus na mieste?

„Miera evidovanej nezamestnanosti v máji 2017 bola 7,35 %,“ uviedol predseda vlády SR Robert Fico na pôde rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ide o najnižšiu mieru evidovanej nezamestnanosti od vzniku samostatnej Slovenskej republiky v roku 1993. „Je to kombinácia veľmi dobrého hospodárskeho rastu, je to kombinácia proaktívnych opatrení z dielne ministerstva práce a je to kombinácia úsilia, ktoré vláda SR dáva do boja s nezamestnanosťou,“ zdôraznil predseda vlády.  Ako ďalej uviedol premiér Robert Fico, vývoj je aj naďalej veľmi pozitívny a pokles nezamestnanosti bude pokračovať. Je preto presvedčený, že možno v tomto roku miera nezamestnanosti klesne pod úroveň 7 %.

Je optimizmus na mieste?

Tému nezamestnanosti a sociálnej politiky rozoberáme na webe www.napisali.sk dlhodobo a vyzerá to tak, že pôjde o nevyčerpateľnú tému. Optimizmus predsedu vlády Fica a ministra práce Richtera skutočne nie je na mieste, keďže obaja páni hrdo vychádzajú zo skreslených štatistík úradov práce, kde je evidencia dobrovoľná a tento fakt nám neraz potvrdila aj samotná hovorkyňa ústredia práce Jana Lukáčová.

Okrem iného sa vyskytujú podozrenia, že niektoré úrady práce zámerne vyraďujú uchádzačov a ako dôvod uvádzajú neochotu spolupracovať. Ide naozaj o malicherné dôvody, ktoré s trochou ľudskosti nie sú neprekonateľné. Premiér Fico s ministrom Jánom Richterom sú teda "opití" skreslenými číslami a snažia sa ľud presvedčiť ako ich prácou dosiahli takéto skvelé čísla nezamestnanosti.

Nehovoriac o tom, že mnohí ľudia odišli za prácou do zahraničia, pretože nedokázali nájsť uplatnenie v hladovch dolinách a nedokázali prekonať obrovské regionálne rozdiely, ktoré sa ani za niekoľko rokov sociálnej vlády nepodarilo zmenšiť. Tak týmto sa teda chváli premiér s ministrom práce, je to naozajstný úspech.

 

 

zdroj vlada.gov

foto ilustračné

-Miroslav Vavra-
20. 06. 2017


comments powered by Disqus